Wyprodukują czystą energię

0

Na terenie gminy Łoniów, w Piasecznie, powstanie kolejna wielomilionowa inwestycja. Chodzi o bioelek­trownię o mocy 6 megawatów, która będzie dostarczała energię do otwartego niedawno zakładu prze­twórczego. Inwestycja ma być gotowa w ciągu najbliższych trzech lat. Podobne instalacje mają powstać również w innych gminach powiatu sandomierskiego.

 Spółka Bioelektrownie Świętokrzyskie otrzymała od przyszłego odbiorcy gwaran­cję zakupu wyprodukowanej przez instalację energii. Kilka dni temu w Urzędzie Gminy w Łoniowie podpisany został list intencyjny w tej sprawie. Jego sygnatariuszami byli Ma­rek Szewczyk, Dyrektor Zakładu Przetwór­stwa Owoców i Warzyw „Polkon” w Jasieni­cy i Marek Kurtyka, prezes zarządu spółki Bioelektrownie Świętokrzyskie. Towarzyszyli im wójt gminy Szymon Kołacz, a także Woj­ciech Łukaszek, członek Rady Głównej Pol­skiej Izby Biomasy i dyrektor Bioelektrow­ni Świętokrzyskich, a zarazem współtwórca technologii w której bioelektrownia zostanie wybudowana.

energia

Wojciech Łukaszek wyjaśnia, że jest to dla spółki inwestycja priorytetowa za względu na fakt, że większość wyprodukowanej w Piasecz­nie energii elektrycznej i gazowej (biometanu) na pewno będzie odbierał zakład „Polkon”. (jż)

Więcej w papierowym wydaniu TN.

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.