Wyprosili go z koncertu. Włamał się do sklepu obok klubu

0

Tarnobrzescy policjanci zatrzymali 24- letniego mężczyznę podejrzanego o włamanie do sklepu. Wybił szybę, tuż po tym jak został wyproszony z klubu, w którym odbywał się koncert disco polo. Przez wybite okno zamierzał powrócić na imprezę. Zamroczony alkoholem pomylił jednak lokale. 

W niedzielę po godzinie 4 rano, dyżurny jednostki policji otrzymał zgłoszenie o włamaniu do sklepu z farbami. Na miejsce natychmiast udali się policjianci. W budynku zauważyli wybitą szybę i uszkodzoną rynnę. Technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, które miały pomóc w ustaleniu sprawcy przestępstwa. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na szybkie wytypowanie sprawcy, którym okazał się  24-letni mieszkaniec Tarnobrzega.

Jak ustalili funkcjonariusze mężczyzna spędził noc w lokalu bawiąc się na koncercie disco polo. Nie dokończył jednak wysłuchiwania koncertu. Z uwagi na stan upojenia alkoholem został wyproszony przez ochronę. 24-latek postanowił wrócić na imprezę przez okno. Wspinając się po rynnie, dostał się na daszek i wybił okno, ale nie udało mu się upewnić, do jakiego wszedł pomieszczenia ponieważ włączył się alarm. Spłoszony włamywacz uciekł z miejsca zdarzenia. Mężczyzna został zatrzymany. Policjanci przedstawili mu zarzuty za włamanie do sklepu i uszkodzenie mienia o wartości 750 złotych. Prokurator zastosował wobec 24-latka środek zapobiegawczy w postaci grzywny oraz nakazu naprawienia szkody. Za popełnienie przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności od 1 do lat 10.

Share.

Comments are closed.