Wyrok dla mordercy ciężarnej dziewczyny podtrzymany

0

sądRzeszowski Sąd Apelacyjny postawił ostatecznie kropkę nad i w postępowaniu odwoławczym od wyroku wydanego w marcu przez Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu na zabójcę 17-letniej Małgosi z Krzaków. Sąd Apelacyjny, podtrzymując na rozprawie w dniu 27 sierpnia karę 15-letniego więzienia dla mordercy ciężarnej nastolatki 16-letniego wówczas Przemka – jej chłopaka, ojca mającego przyjść na świat dziecka – nie doszukał się żadnych okoliczności przemawiających za zmianą wyroku.

Nie zmienił go także w części zobowiązującej skazanego do wypłacenia, występującym w postępowaniu sądowym w charakterze pokrzywdzonych, rodzicom zamordowanej kwot po 30 tys. złotych tytułem zadośćuczynienia za wyrządzone krzywdy i 5 tys. złotych na rzecz siostry ofiary. Ta część wyroku najprawdopodobniej pozostanie na papierze, jako że nastoletni zabójca, będący w momencie popełnienia zbrodni uczniem jednej ze szkół w Stalowej Woli, nie posiada ani zgromadzonego kapitału w takiej wysokości, ani dochodów pozwalającej wykonać wyrok.

Do zbrodni, która wstrząsnęła całym regionem, doszło w podstalowowolskiej gminie Pysznica tuż przed świętami wielkanocnymi w 2014 roku. Jej powodem była chęć uniknięcia przez nastolatka konsekwencji jego przyszłego ojcostwa. Więcej w papierowym wydaniu TN. (r)

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.