Wyrwał kobiecie torebkę. Zatrzymali go jej sąsiedzi - Tygodnik Nadwiślański
środa, 30 listopada
reklama

Wyrwał kobiecie torebkę. Zatrzymali go jej sąsiedzi

0

Na jednym ze staszowskich osiedli 20-latek dokonał kradzieży na tzw. wyrwę torebki z pieniędzmi i dokumentami. Mężczyzna dzięki zdecydowanej reakcji właścicielki skradzionych rzeczy i mieszkańców został ujęty, a następnie przekazany stróżom prawa. Za takie przestępstwo ustawodawca przewidział karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.    

Wczoraj ok. 6.00 rano na jednym ze staszowskich osiedli przed blokiem 20-latek dokonał kradzieży na tzw. wyrwę torebki z dokumentami, telefonem i pieniędzmi w kwocie prawie 600 zł. Okradziona 37-latka mieszkanka Staszowa zdecydowaną reakcją zaalarmowała sąsiadów, co sprawiło, że złodziej wystraszył się i odrzucił torebkę. Znajdujący się w okolicy mieszkańcy przyczynili się do ujęcia młodego sprawcy, a pokrzywdzona szybko zawiadomiła policję. Skierowani na miejsce mundurowi zatrzymali i dowieźli do komendy sprawcę kradzieży. W trakcie wykonywanych czynności stróże prawa ustalili, że jest on mieszkańcem gm. Osiek i znajdował się w stanie po spożyciu alkoholu.

Mężczyzna po przesłuchaniu przyznał się do kradzieży torebki. Teraz ze swojego postępowania będzie tłumaczył się przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.