Wyrwał kobiecie torebkę. Zatrzymali go przechodnie

Wyrwał kobiecie torebkę. Zatrzymali go przechodnie

0

29-letni mężczyzna odpowie za kradzież torebki, w której były pieniądze i dokumenty. Złodzieja zatrzymali dwaj młodzi mieszkańcy miasta, których o pomoc poprosiła pokrzywdzona kobieta. Sprawca kradzieży był pijany, miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za swój czyn odpowie przed sądem.

W sobotę po godz. 19, stalowowolscy policjanci otrzymali sygnał o ujęciu złodzieja, który wyrwał starszej kobiecie torebkę z pieniędzmi i dokumentami. W rejon, gdzie doszło do kradzieży skierowano policyjny patrol. Na ulicy Dmowskiego w Stalowej Woli funkcjonariusze zastali dwóch młodych mężczyzn, którzy ujęli sprawcę kradzieży, oraz pokrzywdzoną 74-letnią kobietę.

Z relacji pokrzywdzonej mieszkanki Stalowej Woli policjanci ustalili, że w momencie kiedy wchodziła do bloku, w którym mieszka, podbiegł do niej młody mężczyzna i wyrwał torebkę. Kobieta widząc w pobliżu dwóch mężczyzn, którzy naprawiali samochód, poprosiła ich o pomoc w zatrzymaniu złodzieja. 21 i 19-latek pobiegli za złodziejem i nieopodal miejsca zdarzenia ujęli sprawcę, który ukrył się w zaroślach. Niezwłocznie powiadomili też Policję.

Zatrzymanym okazał się 29-letni mieszkaniec Stalowej Woli. Był pijany, przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie 1,47 promila alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Skradzioną torebkę policjanci zwrócili pokrzywdzonej. 29-latek za swój czyn odpowie przed sądem.

Źródło: Policja

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.