Wystawa biżuterii z komunikatem [zdjęcia]

1

Czy biżuteria może być nośnikiem ważnych treści, czy może skłaniać do refleksji albo komentować wydarzenia i zjawiska? Oczywiście. Dowodzą tego prace zgromadzone w Zamku Królewskim w Sandomierzu na wystawie zatytułowanej “Moim zdaniem… In My Opinion…”.

Przedmiotowe traktowanie zwierząt, marnowanie żywności, degradacja środowiska naturalnego, ksenofobia, odczłowieczająca praca w korporacjach, prawa osób LGBT  – to tylko niektóre problemy, do których odnoszą się eksponaty prezentowane w muzealnych  gablotach. To brosze, naszyjniki, bransolety i obiekty.

Wystawę można oglądać do 1 września.

Share.

1 komentarz

  1. Tra la, la la… Jubilerzy, którym zależy na sprzedaży i zysku (bo z tego żyją), korzystają z muzeum, jego pieniędzy; korzystają, gdyż turyści, którzy tu trafią, potem może wstąpią (może) do sklepu. Ich sklepu (sklepów). A co z tego ma muzeum, mieszkańcy? W tej mizerii muzealnych propozycji i tego, że nic z niej nie zainteresuje do przyjazdu do Sandomierza, ważna kwestia, która krąży od dawna w mieście: ile wnoszą już długi muzeum, choćby ZUS i US? , albo kolejne, czy w lipcu czy też w sierpniu “fachowiec” p. dyrektor “znajdzie” środki na płace. Krążące info mówi o 0,5 mln zł wtopy. Nie przeszkadza to w topieniu przez muzeum kasy w “kiełbaski” dla jubilerów….(część zamknięta otwarcia wystawy…), ale inne przedsięwzięcia “fachowca”. Ciekawe, że to nie interesuje miasta i starostwa…..