Wysypka po kąpieli. Koprzywnickie kąpielisko nieczynne

0

Niedługo cieszyli się amatorzy wypoczynku nad wodą z kąpieliska w Koprzywnicy. Otwarty w sobotę akwen po dwóch dniach został zamknięty, ponieważ część osób, które korzystały z kąpieli skarży się na wysypkę.

Nie wiemy, jakie są przyczyny tej sytuacji. Woda została przebadana, spełnia parametry mikrobiologiczne, ma także pozytywną ocenę organoleptyczną. Jest na pewno czysta. Być może przyczyną jest glon –  rdestnica. Wymaga to sprawdzenia. Zwrócimy się do Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska z pytaniem, jakie czynności należy podjąć, aby wyeliminować problem – powiedziała Aleksandra Klubińska, burmistrz Koprzywnicy.

Próbki wody z kąpieliska sanepid pobrał 24 lipca. Trzy dni później, na podstawie badań, stwierdził, że woda nadaje się do kąpieli. Wcześniej, podkreśliła Aleksandra Klubińska, dno zbiornika, zostało oczyszczone.

Zbiornik jest nieczynny do odwołania.  W miniony weekend skorzystało z niego mnóstwo ludzi. Byli to nie tylko mieszkańcy Koprzywnicy, ale także turyści. Jak przyznała burmistrz, w poniedziałek odebrała telefony od 10 osób, u których po kąpieli wystąpiła reakcja alergiczna.      

Share.

Comments are closed.