YouTube z powodu covidu usunął sesję rady w Nowej Dębie - Tygodnik Nadwiślański
reklama

YouTube z powodu covidu usunął sesję rady w Nowej Dębie

1

Zapis XLI Sesji Rady Miejskiej w Nowej Dębie został usunięty z YouTube. Jako powód podano, że na portalu nie można publikować treści dotyczących szczepionki przeciw COVID-19, które są sprzeczne z opinią WHO.

30 sierpnia miała miejsce XLI Sesja Rady Miejskiej w Nowej Dębie. Podczas niej radni Tomasz Wolan i Paweł Grzęda krytykowali szczepionki przeciwko Covid-19 uznając m.in., że szczepionka nie chroni przed wirusem. Opierali to na oświadczeniu lekarzy Instytutu Ordo Medicus.

Zgodnie z przepisem art. 20 ust. 113 ustawy o samorządzie gminnym, obrady rady gminy są transmitowane i utrwalane za pomocą urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk. Nagrania obrad są udostępniane w Biuletynie Informacji Publicznej, na stronie internetowej gminy oraz w inny zwyczajowo przyjęty sposób.

Zobacz także:
– Tarnobrzeg. Ruszył proces mężczyzny, który zakatował kobietę, a potem poćwiartował jej ciało [zdjęcia]

Transmisje z Sesji Rady Miejskiej w Nowej Dębie przeprowadzane są na YouTube, gdzie następnie pozostaje ich zapis. Jednak z powodu treści, materiał został przez portal usunięty. “YouTube nie zezwala na publikowanie treści dotyczących szczepionki przeciw COVID-19, które są sprzeczne z opiniami ekspertów lokalnych instytucji zdrowia publicznego lub Światowej Organizacji Zdrowia (WHO)” – napisano w uzasadnieniu.

O sprawie poinformował wiceprzewodniczący rady Tomasz Wolan. “Właśnie po to promują covid. To jest ta nowa normalność. To jest ta wolność słowa. Quo vadis świecie. Wychodzi na to, że samorządowcom trzeba dać kartki przed sesją, gdzie będą czytać to co trzeba, nie to co myślą ( oczywiście samorządowcem będą mogli zostać tylko zaszczepieni)” – skomentował w mediach społecznościowych radny.

instytucji zdrowia, które są sprzeczne z opiniami ekspertów lokalnych instytucji zdrowia publicznego lub Światowej Organizacji Zdrowia

Udostępnij

Jeden komentarz

  1. TAK POWINNO BYĆ,KAŻDY KTO JEST UTRZYMYWANY Z PODATKÓW INNYCH,NIC NIE PRODUKUJE POWINIEN BYĆ ZASZCZEPIONY,A JAK NIE TO W RAZIE CHOROBY POKRYĆ KOSZTY LECZENIA Z WŁASNEJ KIESZENI!

Zostaw odpowiedź