Z kraju. 10-latek crossem uderzył w samochód! - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Z kraju. 10-latek crossem uderzył w samochód!

0

Z poważnymi obrażeniami ciała przetransportowano śmigłowcem LPR 10-latka z gminy Adamów (woj. lubelskie). Chłopiec kierując motocyklem crossowym zderzył się z samochodem marki KIA Ceed. Funkcjonariusze będą ustalali między innymi, kto umożliwił dziecku kierowanie motocyklem.

Wczoraj po godzinie 15 policjanci z Adamowa zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło w miejscowości Sobiska. Ze zgłoszenia wynikało, że kierujący osobówką zderzył się z motocyklistą. Mundurowi którzy przyjechali we wskazane miejsce ustalili, że kierujący samochodem marki Kia Ceed, 43-letni mieszkaniec gminy Wojcieszków, zderzył się z motocyklem, którym kierował 10-latek z gminy Adamów. W wyniku wypadku chłopiec doznał poważnych urazów i został przetransportowany śmigłowcem LPR do specjalistycznego szpitala.

Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu wypadku policjantów wynika, że 10-latek wyjechał jednośladem z drogi gruntowej na drogę asfaltową, wprost pod jadącą tam osobówkę. Mundurowi ustalili też, że crossowy motocykl był niezarejestrowany i nieubezpieczony.

Teraz prowadzący postępowanie ustalą szczegóły i okoliczności wypadku, sprawdzą między innymi z jaką prędkością jechał samochód osobowy i ustalą też kto umożliwił 10-latkowi kierowanie motocyklem.

Zobacz także:
– Andrzej Duda w Nowej Dębie [zdjęcia]
– Wypadek na ul. Warszawskiej w Tarnobrzegu. Droga całkowicie zablokowana!
– Koronawirus. Najnowsze dane z woj. podkarpackiego i świętokrzyskiego (6 lipca)

Policjanci przypominają, że czas wakacji to dla dzieci okres większej swobody, a dla rodziców czy opiekunów powinien to być czas zwiększonej koncentracji na dziecku – jego zainteresowaniach, ale też sposobie spędzania wolnego czasu.

Źródło/Fot. KPP Łuków

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.