Z Łoniowa do św. Mikołaja. Niezwykła akcja dla wychowanków Domów dla Dzieci i Młodzieży [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
czwartek, 28 października
reklama

Z Łoniowa do św. Mikołaja. Niezwykła akcja dla wychowanków Domów dla Dzieci i Młodzieży [zdjęcia]

0

Wychowankowie Domów dla Dzieci i Młodzieży w Łoniowie napisali listy do św. Mikołaja. Na skierowane w nich prośby może odpowiedzieć każdy.

Każdego roku w mikołajki podopiecznych placówki odwiedzali goście z prezentami. Tym razem epidemia uniemożliwia takie spotkania. Dlatego narodził się inny pomysł.

Każdy z wychowanków napisał list do św. Mikołaja, w którym określił, jaki prezent chciałby otrzymać. Listy te umieszczone są na stronie internetowej naszej placówki i Starostwa Powiatowego w Sandomierzu. Każdy będzie mógł się z nimi zapoznać i wybrać dziecko, któremu kupi wymarzony upominek. To będzie taka Zdalna Paczka od Mikołaja – wyjaśnia Iwona Piskor, dyrektor Centrum Administracyjnego Domów dla Dzieci i Młodzieży w Łoniowie.

Najmłodszy z 46 podopiecznych placówki ma rok, a najstarszy 22 lata. Dlatego, jak podkreśla Iwona Piskor, potrzeby są mocno zróżnicowane. Wybierając prezenty wychowankowie mieli na uwadze to, aby koszty nie  przekroczyły 200 złotych.

Jakie są listy? Jakie życzenia zawierają? – Listy są bardzo kolorowe. Dzieci przedstawiły w nich swoje marzenia. Proszą o ubrania, kosmetyki, drobny sprzęt elektroniczny, na przykład słuchawki czy tablety, tenisówki, a nawet o ciepłe skarpety i czapki świąteczne. W naszej akcji nie chodzi o duże współczucie, ale  o niewielką pomoc – podkreśla Anna Szewczyk, kierownik Referatu Promocji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Sandomierzu, pomysłodawczyni przedsięwzięcia.

Do udziału w akcji zachęca również starosta Marcin Piwnik. – Mogą się do niej włączyć stowarzyszenia, koła gospodyń wiejskich, ale również osoby indywidualne, każdy z nas. Postarajmy się spełnić życzenia wychowanków – mówi starosta.

Informację o wyborze z propozycją zakupu paczki dla konkretnego dziecka należy zgłosić do Anny Szewczyk, pod numer telefonu: 572 411 650. Prezenty należy dostarczyć najpóźniej do środy, 2 grudnia do siedziby Starostwa Powiatowego, po to, aby w mikołajki trafiły już do dzieci.

 

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.