Z ołtarza w Dwikozach zniknęła tęcza. Parafianie nie widzą problemu, znany aktor oburzony - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Z ołtarza w Dwikozach zniknęła tęcza. Parafianie nie widzą problemu, znany aktor oburzony

1

Z ołtarza w kościele pod wezwaniem św. Andrzeja Boboli w Dwikozach usunięta została tęcza. W mediach społecznościowych wywołało to lawinę komentarzy. Dla wielu osób sprawa jest oczywista – tęcza została zamalowana, gdyż kojarzy się ze środowiskami LGBT.

Informację o “zniknięciu” tęczy otrzymaliśmy od jednego z czytelników. Do wiadomości dołączył zdjęcia “przed” i “po”, czyli z łukiem nad ołtarzem bocznym ozdobionym tęczą oraz już bez niej, pomalowanym na złotożółty kolor. Niedługo potem przesłał nam wpis na ten temat zamieszczony w mediach społecznościowych przez Jacka Poniedziałka. Aktor, który otwarcie mówi o swoim homoseksualizmie, nie krył wzburzenia. Dla niego zamalowanie tęczy ma jednoznaczny wydźwięk – jest przejawem fanatyzmu, paranoi, chęci usuwania z przestrzeni publicznej wszystkiego, co kojarzy się ze środowiskami gender.

Pod postem artysty rozgorzała dyskusja. Dominują w niej  głosy oburzonych tym, co stało się w kościele.

Zobacz także:
– “Nie ma przyzwolenia na fuszerkę” – miasto poprosi o wyjaśnienia w sprawie montażu lamp
– Stalowa Wola. Mieszkańcy walczą o drzewa, prezydent przeprasza

– Tarnobrzeg. Kobieta z wanną na plecach, kolejki, ulice, budynki. Zobacz nasze archiwalne zdjęcia [zdjęcia]

Jak fakt zamalowania tęczy odbierają sami dwikozianie? Osoby, z którymi  rozmawialiśmy, nie słyszały o kontrowersjach wokół tej sprawy, na wzmiankę o komentarzach w mediach społecznościowych reagowały zdziwieniem.

Proboszcz ksiądz Artur Barański powiedział nam, że nie jest uprawniony do udzielania informacji. Parafianie wyjaśnili, że tęcza została zamalowana, ponieważ była zbyt ciemna, a tworzące ją kolory przytłaczające. Zamiast niej postanowiono zrobić złotą aureolę dla Matki Bożej, której obraz znajduje się w kaplicy.  Zdaniem członków wsplnoty, odnowienie odnowienie kaplicy, w tym łuku z tęczą było konieczne ze względu na wilgoć. Spowodowała ona, że farba odchodziła ze ścian.

Więcej na temat tej sprawy w papierowym  wydaniu “TN”.

 

Udostępnij

1 komentarz