Z pustyni na kostkę [zdjęcia]

0

NOWA DĘBA. 18 września oficjalnie otwarto wielofunkcyjne boisko przy szkole podstawowej w Tarnowskiej Woli.

Nazwany „ojcem chrzestnym” inwestycji, inicjator jej realizacji, a obecnie radny powiatowy Marek Zięba mówił z dumą, że marzenia się spełniają: Wcześniej była tu taka pustynia, dlatego około pięć lat temu zdecydowaliśmy, że zrobimy, co w naszej mocy, by powstało tu porządne, wielofunkcyjne boisko, z prawdziwego zdarzenia.

Wiesław Ordon, burmistrz miasta i gminy Nowa Dęba, nie krył radości z faktuoddania do użytku kolejnego obiektu sportowego w gminie: W tej szkole nie było prawdziwych warunków do lekcji wf-u. Sala gimnastyczna jest niewielka, nie daje żadnych możliwości choćby do prowadzenia gier zespołowych. Cieszę się, że udało się nam pozyskać dofinansowanie na to zadanie z Ministerstwa Sportu w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w wysokości ponad 161 tys. zł., do czego dołożyliśmy niespełna 470 tys. zł z funduszy gminnych. Chciałbym podkreślić mobilizację społeczności lokalnej, która przekazała nam dokumentację techniczną na budowę boiska, z własnych funduszy.

Na uroczystości zebrała się społeczność Tarnowskiej Woli, która od wielu lat starała się o taką inwestycję i będzie teraz mogła do woli korzystać z obiektu. Dyrektor szkoły Magdalena Gerba w kilku zdaniach przybliżyła historię powstania boiska, a występy uczniów zebrały gromkie brawa publiki. Całość dopełnił inauguracyjny mecz otwarcia, rozegrany pomiędzy rodzicami a zawodnikami reprezentującymi szkołę zakończony wynikiem 7:2 dla drużyny rodziców.

Projektantem boiska była Firma Doradczo-Inwestycyjna Budownictwo Jan Pluta z Wojkowa, która równocześnie pełniła nadzór inwestorski przy budowie. Obiekt ma wymiary 44,5m x 22 m i mieszczą sięna nim: boisko do siatkówki, dwa boiska do koszykówki oraz boisko do piłki ręcznej. W ramach inwestycji wykonano również chodnik wokół boiska z kostki brukowej, ogrodzenie, piłkochwyty oraz parking dla samochodów osobowych ze zjazdem na drogę gminną. Nawierzchnia sportowa boiska wykonana jest z elastycznej kostki poliuretanowo-gumowej. Budowa trwała
od września 2018 do czerwca 2019 r. Wykonawcą zadania była firma „Kris Bud” z Jasienicy Rosielnej k/Brzozowa.

(lew)

Share.

Comments are closed.