Za 400 zł wystawiła na sprzedaż sprzęt AGD. Straciła prawie 20 000 zł! - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 26 czerwca
reklama

Za 400 zł wystawiła na sprzedaż sprzęt AGD. Straciła prawie 20 000 zł!

0

Blisko 20 tysięcy złotych straciła 36-letnia mieszkanka gminy Baćkowice. Kobieta wystawiła na jednym z portali ogłoszeniowych sprzęt AGD. Jednak zamiast spodziewanego zysku, straciła swoje oszczędności. 

Wczoraj do opatowskich policjantów zgłosiła się 36-letnia mieszkanka gminy Baćkowice. Kobieta w wyniku oszustwa internetowego straciła blisko 20 tysięcy złotych. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że kilka dni wcześniej wystawiła do sprzedaży na jednym z popularnych portali drobny sprzęt AGD za kwotę 400 złotych. Odpowiedź na ogłoszenie pojawiła się dość szybko. Kobieta poprzez komunikator internetowy otrzymała link, który miał służyć do obsługi płatności. Niestety, jak się później okazało, był to link, poprzez który na jej smartfonie został zainstalowany tzw. zdalny pulpit, który umożliwił oszustom dostęp do jej konta bankowego.

Zobacz także:
Tragedia w Sandomierzu. Mężczyzna zginął na budowie

Nieświadoma niebezpieczeństwa kobieta zalogowała się do swojego banku aby sprawdzić czy transakcja sprzedaży przebiegła pomyślnie. Niestety okazało się, że oprócz braku spodziewanego przelewu, dodatkowo z konta zniknęło prawie 20 tysięcy złotych.

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.