Za nami kolejny piknik pod hasłem „Podaj łapę”

1

Blisko pięćdziesiąt piesków i ich właścicieli wzięło udział w kolejnym spotkaniu miłośników psów „Podaj łapę” w minioną niedzielę na zielonych terenach nad Wisłą w Tarnobrzegu.

Piknik zorganizował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a jego gośćmi były osoby związane zawodowo lub z zamiłowania z czworonogami. O działalności stowarzyszenia „Chrońmy zwierzęta, które prowadzi schronisko dla zwierząt w Machowie, mówiła jego prezes Agnieszka Wilamowska. Porad medycznych udzielała lekarz weterynarii Joanna Skulska-Sech, pielęgnacyjnych właścicielka Studia Pięknego Psa „Odi” Kinga Barnaś, żywieniowych Monika Domańska z firmy Husse – producenta szwedzkich karm dla zwierzaków. Był też strażnik miejski, który informował o obowiązkach opiekunów psów w kwestiach związanych z bezpieczeństwem i utrzymaniem porządku.

Pieski prezentowały – ale częściej nie – swoje umiejętności i żaden nie odszedł bez nagrody. Nie liczyło się czy pieski są rasowe czy też wielorasowe. – To po prostu spotkanie sympatycznych czworonogów, którzy mają sympatycznych właścicieli – mówił dyrektor MOSiR-u Adam Strumiński. Pięć najsympatyczniejszych piesków otrzymało zestawy upominków od firmy Husse i sklepów zoologicznych, które od lat sponsorują imprezę. Piknik zakończył się wspólnym ogniskiem z kiełbaskami dla piesków i ich właścicieli. (wp)

Fot. W. Pintal

Podziel się:

1 komentarz