Zaatakował nożem policjantów! - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 2 lipca
reklama

Zaatakował nożem policjantów!

0

Trzy miesiące w areszcie spędzi 54-letni mieszkaniec gminy Mielec, który podczas interwencji zaatakował policjantów nożem. Mężczyzna usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy. Podczas interwencji był trzeźwy.

– Dyżurny mieleckiej komendy odebrał zgłoszenie, że 54-letni mężczyzna nie chce wpuścić do domu swojej ponad 90-letniej matki. Policjanci, którzy podjęli interwencję wchodząc do domu od razu zostali zaatakowani nożem kuchennym przez syna kobiety – przekazuje w komunikacie Komenda Powiatowa Policji w Mielcu.

54-letni mężczyzna został obezwładniony przez policjantów. Podczas interwencji funkcjonariusze zostali zranieni przez napastnika, odnieśli obrażenia twarzy i dłoni. 54-letni mieszkaniec gminy Mielec został zatrzymany w policyjnym areszcie. Był trzeźwy.

– Zebrany materiał dowodowy, w tym zabezpieczony nóż, którym mężczyzna zaatakował policjantów pozwolił przedstawić podejrzanemu zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy. Zatrzymany nie przyznał się do stawianych mu zarzutów – przekazuje Urszula Chmura, rzecznik prasowy KPP w Mielcu.

Na wniosek Policji poparty przez mielecką prokuraturę sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu. Za zaatakowanie policjantów z użyciem niebezpiecznego narzędzia podczas wykonywania obowiązków służbowych mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

jm

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.