Zaczęli od świątecznych palemek. Kiermasz Wielkanocny w Tarnobrzegu rusza już 1 marca - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Zaczęli od świątecznych palemek. Kiermasz Wielkanocny w Tarnobrzegu rusza już 1 marca

0
1 z 22

W Tarnobrzegu miały dziś miejsce warsztaty tworzenia palm wielkanocnych pod okiem specjalistki Renaty Sendrowicz. Palmy, które podczas nich powstały będzie można kupić na Kiermaszu Wielkanocnym, który startuje już 1 marca. Kolejne warsztaty, tym razem z projektantką i założycielką Fundacji GA MON Justyną Gamoń-Wesołowską, już za tydzień. 

W ramach  akcji “Do wspólnego koszyczka”, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu we współpracy z Fundacją “Mieć Pasję” Beaty Grzywacz oraz Fundacją “GA MON” Justyny Gamoń-Wesołowskiej, podopieczni ZSS wraz z rodzicami już od kilku tygodni tworzą własnoręcznie piękne ozdoby wielkanocne. Palmy, ręcznie malowane serwetki, koszyczki z wikliny papierowej i wiele innych.

W sobotę, 27 lutego miały miejsce pierwsze warsztaty pod okiem Renaty Sendrowicz, która dzieliła się metodami tworzenia palm wielkanocnych oraz folklorystycznymi ciekawostkami. Wszystkie stworzone dzisiaj palmy trafią na Kiermasz Wielkanocny, z którego 80% przychodu trafi na konto stowarzyszenia, a 20% wprost do podopiecznych innych ośrodków, w postaci słodyczy wielkanocnych.

Zobacz także:
– Marcin Najman i Popek Monster chcą pomóc choremu Bartusiowi z Sandomierza

Króliczki, jajeczka, stroiki, żywe gałązki, kwiaty z bibuły, ozdoby z żywego mchu, a także wiklinowe stroiki, dziergane ozdoby, serwetki, cały szereg pięknych rękodzieł już 1 marca będzie można kupić na wirtualnym kiermaszu. Odbywać się on będzie na facebookowym fanpage’u Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu.

W przyszłym tygodniu odbędą się kolejne zajęcia warsztatowe, tym razem z projektantką mody i założycielką Fundacji “GA MON” Justyną Gamoń-Wesołowską, która 6 marca “Do wspólnego koszyczka” dołoży ręcznie malowane serwetki. 13 marca odbędą się natomiast warsztaty tworzenia koszyczków z wikliny papierowej. Przeprowadzi je Maria Świerczyńska.

1 z 22
Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.