Zaczną odkomarzanie Tarnobrzega? - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Zaczną odkomarzanie Tarnobrzega?

0

We wtorek, 7 lipca, powinno się rozpocząć w Tarnobrzegu odkomarzanie – zapowiada prezydent miasta Dariusz Bożek. Operacja skierowana przeciwko uciążliwym owadom była już kilkakrotnie przekładana ze względu na warunki atmosferyczne.

Chcieliśmy rozpocząć odkomarzanie już dawno, ale niestety, nie pozwoliły na to warunki pogodowe. Podobnie było dziś, w poniedziałek, 6 lipca. Prognozy pogody mówią o opadach deszczu w godzinach popołudniowych. W takiej sytuacji cała operacja mija się z celem, bo miałaby zerową skuteczność. Proszę mi wierzyć, w miastach, gdzie pryskano przeciwko komarom w okresie deszczowym, jest ich tyle samo, co w miastach, w których nie było opryskówmówi Dariusz Bożek, prezydent Tarnobrzega.

Jeżeli pogoda pozwoli, zamgławianie środkiem eliminującym komary zacznie się we wtorek, 7 lipca. Na pierwszy ogień pójdą najprawdopodobniej ogródki działkowe, będące wylęgarnią kąśliwych owadów.

Zobacz także:
– Andrzej Duda w Nowej Dębie [zdjęcia]
– Wypadek na ul. Warszawskiej w Tarnobrzegu. Droga całkowicie zablokowana!
– W Tarnobrzegu będzie wyborcza “Gra o frekwencję”
– Ostatnia droga Rajmunda Aschenbrennera

Pełny harmonogram zamgławiania środkami przeciw komarom podamy, gdy rozpocznie się akcja zapowiada D. Bożek.

Coraz większe roje uciążliwych owadów, których ilość zwiększyła się zdecydowanie po opadach deszczu przeplatanych upalną pogodą, stają się plagą dla tarnobrzeżan. Mieszkańcy narzekają, że przez komary nie da się korzystać z miejsc rekreacji, czy spacerować. Na ile zmieni to zapowiadane zamgławiania, pokaże czas.

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.