Zaduszki Miechocińskie na najstarszym cmentarzu Tarnobrzega [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 5 grudnia
reklama

Zaduszki Miechocińskie na najstarszym cmentarzu Tarnobrzega [zdjęcia]

2

Tradycyjnie, 2 listopada, na cmentarzu „Na Piaskach”, na osiedlu Miechocin, odprawione zostały Zaduszki Miechocińskie. To przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 spektakl artystyczny będący podziękowaniem za ofiarność tarnobrzeżan podczas kwesty na renowację miechocińskiego cmentarza. Po spektaklu została odmówiona modlitwa za dusze zmarłych.

W 2020 roku Zaduszki Miechocińskie nie odbyły się, podobnie jak kwesta na ratowanie cmentarza „Na Piaskach”. Zawiniła pandemia koronawirusa. W 2021 roku udało się zorganizować zarówno zbiórkę pieniędzy, która przyniosła 20,5 tys. zł, jak i Zaduszki.

Młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Akademii Miechocińskiej zaprezentowała spektakl „Niebo złote Ci otworzę”, świetnie przyjęty przez widzów, którzy dopisali mimo deszczowej pogody. Nie zabrakło też podziękowań dla wolontariuszy, którzy kwestowali na rzecz odnowienia nekropolii. Całość zakończyła modlitwa za dusze zmarłych.

2 komentarze

  1. Zerknij do przewodnika o Tarnobrzegu autorstwa Tadeusza Zycha Dyrektora Muzeum w Tarnobrzegu. Tam jest wszystko napisane a przewodnik interesujący. Pora na następne wydanie.