Zakończono cykl warsztatów „Nasza Mała Wielka Ojczyzna” organizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Samborcu

0

Dobiegł końca cykl warsztatów „Nasza Mała Wielka Ojczyzna” organizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Samborcu. W ostatnim tygodniu gośćmi biblioteki były dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Samborcu oraz podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w  Śmiechowicach. Pracownicy biblioteki odwiedzili także Szkoły Podstawowe w Zawierzbiu i Śmiechowicach.

Uczestnicy warsztatów mogli przenieść się w czasie i dzięki unikalnym starym fotografiom. Dzięki nim przedstawiono, jak zmieniał się Samborzec na przestrzeni lat. Młodzież zagrała w multimedialny quiz dotyczący historii gminy. Oczywiście nie zabrakło wspólnej lektury i przeglądu książek o odzyskaniu niepodległości dostępnych w zbiorach biblioteki. Przygotowana została również wystawa poświęcona wybitnej postaci, ściśle związanej z historią odzyskania niepodległości przez nasz kraj – pochodzącemu z Samborca, pierwszemu kapelanowi marynarki wojennej w II RP Władysławowi Miegoniowi.

W ramach warsztatów pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej odwiedzili włodarzy gminy Samborzec i podarowali wójtowi Witoldowi Surowcowi i zastępcy wójta Ewie Drzazdze, wykonane własnoręcznie kokardy narodowe.

W trakcie wszystkich spotkań dzieci, młodzież i dorośli przygotowali więcej biało-czerwonych kokard, które były przypinane podczas Święta Odzyskania Niepodległości 11 listopada.

Warsztaty z pewnością przybliżyły ich uczestnikom piękną i bogatą historię lokalną.

Fot. Gmina Samborzec

Share.

Comments are closed.