Zakrzów mistrzem jesieni. Regiofutbol – przegląd weekendu [Klasa B, gr. I Stalowa Wola] [zdjęcia]

0

W hicie ostatniej kolejki przed przerwą zimową lider z Zakrzowa pokonał u siebie wicelidera – Koniczynkę Ocice 2:1 i zapewnił sobie przed rundą rewanżową pierwsze miejsce w tabeli.

Oba tarnobrzeskie zespoły przed tym spotkaniem dzielił 1 punkt. W dodatku Ocice mają mecz zaległy, więc sytuacja w walce o miano najlepszej drużyny jesieni w stalowowolskiej klasie “B” gr. I nie była jasna. Mecz na swoją korzyść rozstrzygnęła jednak drużyna Juniora Zakrzów, a konkretnie Konopacki, który dwukrotnie trafił do bramki Koniczynki. Przyjezdni odpowiedzieli golem Łukasza Mazura. Warto zauważyć, iż Ocice od 28. minuty spotkania grały w osłabieniu po czerwonej kartce, którą zobaczył Patryk Sadok. W rundzie rewanżowej walka o awans tych drużyn zapowiada się bardzo ciekawie.

Dystans do lidera stracił trochę, mający również aspiracje do awansu Kolejarz Knapy, który niespodziewanie aż 3:0 przegrał z Płomieniem Trześń. Z kolei do Knapów zbliżył się KS Cygany wygrywając z Łegiem Kopcie 2:0 po bramkach Adama Durlaka i Mateusza Perłowskiego. Cygany, również mające zaległy mecz, po rundzie jesiennej znalazły się tuż za podium, dlatego ta drużyna na pewno będzie traktowana poważnie przez przeciwników w rewanżach.

Żadnych szans Iskrze Sobów nie dał LKS Tarnowska Wola (5:0). LKS jako jedyna drużyna wygrał wszystkie mecze w roli gospodarza. W miejscowych derbach Płomień Chmielów zremisował z LZS-em Jadachy 2:2, chociaż do przerwy prowadził 2:0. W Furmanach LZS uległ WKS-owi Zabrnie 1:3.