Reklama
Zalety posiadania akwarium w domu - Tygodnik Nadwiślański

Zalety posiadania akwarium w domu

2

W życiu każdego z nas przychodzi taki moment, że zaczynamy myśleć o posiadaniu zwierzęcia domowego. Często już posiadając rodzinę, nasze dzieci pragną mieć przyjaciela w postaci zwierzęcia. Jednak nie każdy może sobie pozwolić na psa lub kota. Te zwierzęta potrzebują dużo uwagi i towarzystwa. Psy trzeba wyprowadzać i organizować im dużo zabaw oraz dbać o ich aktywność fizyczną. Nie każdy znajdzie na to czas, a zaniedbywanie potrzeb zwierzaka jest bardzo niewłaściwe.

U wielu osób występują alergie na kocią lub psią sierść. Bardzo silnym alergenem jest też sierść świnki morskiej lub królika. Dlatego wtedy lepiej nie decydować się na takie zwierzę, aby uniknąć objaw alergii. Łzawiące oczy, trudność w oddychaniu i kaszel to najczęstsze objawy uczulenia na sierść zwierząt. Lepiej ich nie bagatelizować i pomyśleć nad zwierzęciem, które nie będzie dla nad problematyczne. W takim przypadku możemy pomyśleć nad zwierzęciem hodowanym w akwarium. Żółwie, węże, jaszczurki bądź rybki to najlepszy wybór dla alergika lub osób, które nie mogą sobie pozwolić na większe zwierzę.

Gdy zdecydujemy już, które zwierzątko będzie naszym nowym domownikiem, musimy pomyśleć nad stworzeniem mu odpowiednich warunków. W tym celu warto udać się w specjalnego sklepu, który posiada wyposażenie do akwarium. Sklep akwarystyczny nie tylko znajdziemy stacjonarnie, ale też możemy złożyć zamówienie online. Jest to bardzo wygodna opcja.

Po zakupie najważniejszego elementu czyli akwarium musimy pomyśleć nad jego wyposażeniem. Dla utrzymania czystej wody w akwarium trzeba zaopatrzyć się w filtr wewnętrzy do akwarium lub zewnętrzny. Są między nimi różnice nie tylko w położeniu. Filtr wewnętrzny, który znajduje się w akwarium zabiera przestrzeń znajdującym się wewnątrz organizmom. Przez swoje położenie jest też trudny w utrzymaniu czystości, oraz nie nadaje się do filtrowania wody w dużych akwariach. Za to może nas do niego przekonać nieduża cena i łatwość obsługi.
Do większych zbiorników zalecany jest filtr zewnętrzny, który umieszczony jest poza akwarium. Dzięki temu na pewno łatwiej będzie nam utrzymać jego czystość. Filtr zewnętrzny do akwarium występuje w dwóch rodzajach czyli kubełkowym i kaskadowym. W naszym wyposażeniu nie może też zabraknąć oświetlenia, ogrzewania i napowietrzacza. Gdy zakupimy już wszystkie urządzenia możemy pomyśleć o dekoracjach. Niech nasze akwarium będzie jak najlepszym domem dla przebywających w nim rybek. Warto pomyśleć o odpowiednim tle, podłożu, kamieniach oraz roślinach. Nada to bardziej naturalny wygląd akwarium.

Artykuł sponsorowan

Udostępnij
2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
lolek nie bolek
1 miesiąc temu

Rozwielitki , pokarm dla rybek jest bardzo silnym alergenem. Alergik nie może hodować rybek, najwyżej roślinki w akwarium

waldi
1 miesiąc temu

jak temat tecza zniknal z tn