Zamek dla wybranych?

1

sala sejmowa (Medium)Od kilku tygodni najgorętszą plotką w  Tarnobrzegu była informacja  o tym, że po raz pierwszy w odrestaurowanym (chociaż jeszcze nie do końca) Zamku Dzikowskim odbędzie się bal sylwestrowy. Bawić się tam zamierzali  między innymi przedstawiciele lokalnych władz…  Informacja była o  tyle ciekawa, że do  tej pory nigdzie nie ogłaszano, aby zamkowe sale można było wynająć. Nikt nigdy  nie widział żadnej oferty cenowej – mimo  iż od dawna mówiło się, że zamek musi  na siebie zarabiać, między innymi poprzez  organizację komercyjnych imprez.

Krótko  mówiąc, wydawało się, że zamek nie jest  jeszcze gotowy na otwarcie się przed zwykłym Kowalskim, posiadającym, oczywiście,  wystarczająco zasobny portfel.  Okazuje się, że nie jest to do końca  prawda – oficjalnej oferty czy cennika wynajmu zamkowych sal, co prawda, nigdzie  nie ma, ale wynająć się je da.

Tak przynajmniej na swoim internetowym blogu  twierdzi prezydent Norbert Mastalerz (zaprzeczając jednocześnie, jakoby tegoroczny bal sylwestrowy na zamku miał  być „balem prezydenta”). Co więcej – nie  tylko dziś jest to możliwe, ale było też  wcześniej! Wystarczyło się tylko domyślić,  że skoro w zamku odbywały się takie imprezy jak „prezentacje zawodniczek KTS  Tarnobrzeg, zjazd podkarpackich strażaków, spotkanie z premierem Donaldem  Tuskiem czy impreza familijna (zjazd rodzinny) jednego z tarnobrzeskich przedsiębiorców„ (cytujemy za blogiem prezydenta), to swoją imprezę zorganizować może  tam każdy!

A może jednak to też nie jest do końca  prawda? Prezydent pisze bowiem, że sala  sejmowa Zamku Dzikowskiego będzie  wynajmowana wyłącznie „wiarygodnym  klientom, na imprezy licujące z  rangą  tego miejsca i  przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa” (cytat z  bloga). I  tu pojawia się pytanie:  czy Kowalski chcący zorganizować córce  wystawną pierwszą komunię (chrzciny,  wesele), nie znający nikogo z władz miasta, jest wiarygodnym klientem, czy też  nie? (…)

Rafał Nieckarz

Więcej w papierowym wydaniu “TN”

sala sejmowa (Medium)

 

Podziel się:

1 komentarz

  1. Za komuny te z sie arystokracja komunistyczna PZPR-owców bawiła… kosztem narodu.