Reklama
Zamek w Baranowie Sandomierskim zaprasza w swoje progi [wideo] - Tygodnik Nadwiślański

Zamek w Baranowie Sandomierskim zaprasza w swoje progi [wideo]

1

Od piątku, 12 lutego, zniesiono część obostrzeń dotyczących koronawirusa. Poluzowania dotknęły m. in. kulturę, gdzie muzea w ścisłym reżimie sanitarnym, mogą być odwiedzane przez turystów. Otwarte jest także Muzeum Zamku w Baranowie Sandomierskim.

Przez ponad tydzień turyści ponownie mogą zwiedzać Zamek w Baranowie Sandomierskim. Wszystko dzięki zniesieniu przez rząd restrykcji, które jest bardzo ważnym faktem dla muzeum. – Brak turystów mocno nam doskwierał. W ubiegłym roku mieliśmy spadek liczby odwiedzających nas turystów o ponad 50%. Żałujemy, że szkoły nie funkcjonują tak jak wcześniej, bo przez to jest też mniej wycieczek z placówek. Dlatego możliwość pokazywania tego, co mamy w zamku, nawet przy ograniczeniach, jest dla nas bardzo istotna – tłumaczy dyrektor muzeum Paweł Przykaza.

Jak to zostało wspomniane powyżej, zwiedzanie zamku musi odbywać się w ścisłym reżimie sanitarnym. – Maksymalnie możemy przyjąć 5 osób w jednej grupie zwiedzających. Zwiedzanie z przewodnikiem odbywa się przez 7 dni w tygodniu co godzinę od 10:00 do 16:00 włącznie – mówi P. Przykaza.

Atrakcji na zwiedzających czeka co niemiara – Jest stała ekspozycja, która istnieje już od lat: sale portretowa, barokowa, galeria Tylmanowska. Są salony gościnne, gdzie znajdują się kolekcje obrazów z XVIII i XIX wieku (m.in. kopie Rubensa). Jest też Kaplica Zamkowa, a w przyziemiu kontynuujemy wystawy czasowe, w tym dotyczącą husarii, gdzie w innych zamkach jest po trzy, cztery miecze, natomiast u nas jest ponad 700 eksponatów oryginalnego uzbrojenia z XVI i XVII wieku. Mamy również wystawę porcelany z muzeum z Ćmielowa – wylicza dyrektor muzeum zamku.

Te i wiele innych atrakcji każdego dnia czeka na turystów w klejnocie Baranowa Sandomierskiego, jakim jest tamtejszy zamek.

 

Udostępnij
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
z rowerem
8 dni temu

Było kiedyś tak, że na teren parku przy zomecku nie można było wejść z rowerem (nie wjechać, tylko prowadzić). Dalej tak jest? Rower muszę zostawić przy dyżurce woźnego?

1
0
Zostaw komentarz!x
()
x