Zamknięte place zabaw w Stalowej Woli i Nisku

0

Władze Stalowej Woli oraz Niska zamknęły place zabaw w związku z nieprzestrzeganiem apeli o unikaniu zgromadzeń. 

W Polsce od kilku dni wprowadzony jest, ze względu na koronawirusa, stan epidemiczny. Od poniedziałku zamknięte są szkoły, urzędy miast są dostępne dla klientów praktycznie jedynie w sposób zdalny. Piękna pogoda kusi jednak do wychodzenia na świeże powietrze.  Spora część ludzi robi to jednak w nieodpowiedni sposób: rodzice przychodzą na place zabaw z dziećmi, które razem się bawią. Władze Stalowej Woli oraz Niska postanowiły zareagować na tę sytuację.

Ponieważ prośby i apele nie wystarczają zwróciłem się z prośbą do służb porządkowych o respektowanie wszystkich zakazów i zasad społecznej kwarantanny. Dziękuję wszystkim, którzy w odpowiedzialności za innych stosują się do zasad – napisał na Twitterze prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Władze Niska także wydały komunikat w tej sprawie:

– W związku z informacjami o licznym gromadzeniu się rodzin z dziećmi i innych osób, będących w różnym wieku na placach zabawach, siłowniach terenowych i boiskach sportowych Zarząd Budynków Komunalnych i zieleni Miejskiej mając na uwadze wprowadzony stan epidemiczny, w celu przeciwdziałania tworzeniu się warunków sprzyjających rozprzestrzenianiu się koronawirusa podjął decyzję o zamknięciu placów zabaw, siłowni terenowych oraz boisk sportowych, będących w administrowaniu przez Zarząd Budynków Komunalnych i Zieleni Miejskiej. Działania podyktowane są troską o mieszkańców – czytamy w komunikacie.

Share.

Comments are closed.