---
Rząd zapewnia: sklepy nie zostaną zamknięte - Tygodnik Nadwiślański

Rząd zapewnia: sklepy nie zostaną zamknięte

0

W związku z zagrożeniem koronawirusa w całej Polsce od dziś zaprzestano czynności edukacyjnych (szkoły całkowicie zostaną zamknięte od poniedziałku) oraz nieczynne są obiekty kultury: muzea, teatry, kina. A co z wielkimi sklepami?

Wczoraj na konferencji prasowej Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki wraz ze swoimi ministrami poinformował o wprowadzeniu dużych restrykcji w związku z koronawirusem.

CZYTAJ TAKŻE:

Wszystkie szkoły w całej Polsce zostaną zamknięte!

Z tego powodu oraz coraz większej ilości przypadków zakażeń koronawirusem w Polsce, ludzie tłumnie ruszyli do sklepów, robiąc w panice zapasy żywności.

CZYTAJ TAKŻE:

Szturm na sklepy. Panika czy pragmatyzm?

W rozmowie z radiem TOK FM rzecznik Ministerstwa Zdrowia odniósł się do tego, co dzieje się obecnie marketach – To jest reakcja paniczna. Premier nie ogłosił zamknięcia sklepów. Ogłosił zamknięcie szkół. (…) Sklepy nadal będą otwarte – powiedział stanowczo Wojciech Andrusiewicz.

W przypadku galerii handlowych rzecznik MZ mówił, iż tam jest mniejszy kontakt ludzi niż np. w dyskontach – W dyskontach na małej powierzchni jest kumulacja kupujących. W wielkich galeriach mamy rzadki bezpośredni kontakt z inną osobą. Tam raczej nie ma ścisku. Jesteśmy w stanie być odseparowani na pewną odległość od pozostałych kupujących – mówił  przedstawiciel resortu.

Minister Rozwoju Jadwiga Emilewicz także stanowczo dementuje pogłoski o zamykaniu sklepów.

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.