reklama
Zapowiedzi imprez 10 XII – 16 XII - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 13 sierpnia
reklama

Zapowiedzi imprez 10 XII – 16 XII

0

Przekręt (nie)doskonały

STALOWA WOLA. 12 grudnia o godz. 17 w sali widowiskowej MDK obejrzeć będzie można spektakl „Przekręt (nie)doskonały” w wykonaniu artystów Teatru Capitol. Sztuka autorstwa Donalda Churchilla i Petera Yeldhmana od chwili swojej premiery w 1984 roku przetłumaczona została na 15 języków i do dziś nie schodzi z afiszów.

Polską wersję przedstawienia wyreżyserował Andrzej Rozhin. W rolach głównych występują (zamiennie): Łukasz Nowicki, Rafał Cieszyński, Joanna Moro, Katarzyna Kwiatkowska, Maja Bohosiewicz, Maria Dejmek, Michał Piela, Jacek Kopczyński, Dorota Chotecka, Dorota Nowakowska, Bogdan Kalus i Andrzej Pieczyński. Bilety na spektakl w cenie 80 i 65 zł. Bilety zbiorowe zamawiać można pod numerem telefonu 506 55 39 37. (rs)

Seanse pod palmą

STALOWA WOLA. Grudniowa seria „Seansów pod palmą” w stalowowolskim Kinie „Wrzos” (MDK) oferuje kinomanom kolejne wyjątkowe wydarzenia. Pierwszym (wtorek 15 grudnia) jest okazja obejrzenia takich gwiazd jak Tommy Lee Jones, Meryl Streep i Hilary Swank w westernie „Eskorta” Na kolejny wtorek (22 grudnia) zaplanowano film „Victoria” (reż. Sebastian Schipper), obsypany wieloma nagrodami, wyróżnieniami i nominacjami europejskich i amerykańskich (Kanada) festiwali. W ramach cyklu „Nowe kino tureckie” (pokazy filmów organizowane we współpracy z Instytutem Yunus Emre – Centrum Kultury Tureckiej w Warszawie) „Pod palmą” 29 grudnia można będzie obejrzeć obraz „Mój ojciec i mój syn” (reż. Çağan Irmak). Wszystkie seanse rozpoczynają się o godz. 20. (r )

Wernisaż w galerii

TARNOBRZEG. Wernisaż wystawy malarstwa i grafiki Andrzeja Karwata odbędzie się 10 grudnia o godz. 18 w Galerii Tarnobrzeskiego Domu Kultury. Prace zaprezentowane na wystawie pochodzą ze zbiorów BWA i kolekcji prywatnych. (rs)

Dorównaj Justynie

JANÓW LUBELSKI. Bez względu na warunki atmosferyczne 12 grudnia rozegrane zostaną zawody narciarstwa biegowego pod hasłem „Dorównaj Justynie Kowalczyk”. Ich uczestnicy spotykają się przy plażowej kawiarence na terenie Parku ZOOM Natury o godz. 10. Gdyby w tym terminie nie było śniegu na planowanej trasie, zamiast narciarskich, zostaną rozegrane zawody nordic walking połączone z zajęciami z instruktorem. Organizatorzy zapewniają posiłek regeneracyjny. Zawodnicy ścigać się będą w 4-osobowych grupach (system pucharowy), zależnie od wieku na trasach od 500 do 1400 metrów. Zapisy: bezpieczni@o2.pl do 11 grudnia lub w dniu zawodów na miejscu ich rozgrywania do godz. 9.50. Szczegóły dla zainteresowanych: www.bezpieczni.za.pl (r)

Nowe przyszło

NISKO. 13 grudnia o godzinie 16 Niżańskie Centrum Kultury „Sokół” zaprasza na spektakl pt. „Nowe przyszło” w
reżyserii Elżbiety Sawickiej, oparty na motywach kultowej powieści „Konopielka” Edwarda Redlińskiego. Spektakl przygotowany został przez Amatorski Teatr Dramatyczny „Kuźnia” działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Krzeszowie. Wstęp wolny. (rs) Kiermasz świąteczny OSIEK. 13 grudnia Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury organizuje kolejny już Kiermasz Bożonarodzeniowy. Na stoiskach w siedzibie placówki kupić będzie można m.in. ręcznie wykonane ozdoby choinkowe i kartki świąteczne, a także stroiki, wyroby z wikliny i kosmetyki. Kiermasz rozpocznie się o godz. 8. (rs)

Balet o kawie

POŁANIEC. 13 grudnia w Centrum Kultury i Sztuki obejrzeć będzie można ostatnie z zaplanowanych na ten rok wy
darzeń odbywających się w ramach obchodów Dni Kultury Połanieckiej. Będzie to przedstawienie pt. „Balet o kawie” w wykonaniu Baletu Dworskiego Cracovia Danza. Spektakl rozpocznie się o godz. 18. Wstęp wolny. (rs) W świątecznym nastroju STASZÓW. 11 grudnia o godz. 18 w Staszowskim Ośrodku Kultury odbędzie się, mający już wieloletnią tradycję, wieczór „W świątecznym nastroju”. Rozpocznie go tym razem wernisaż wystawy malarstwa Tomasza Bachanka. Głównym punktem imprezy będzie koncert popularnej grupy „Raz, Dwa, Trzy”. Bilety w przedsprzedaży kosztują 30 zł, w dniu imprezy 40 zł. Ilość miejsc ograniczona. (rs)

Świąt nie będzie!

MIELEC. 10 grudnia o godz. 18 w sali widowiskowej Samorządowego Centrum Kultury odbędzie się premiera musicalu pt. „W tym roku świąt nie będzie”, przygotowanego przez mielecką młodzież. Spektakl w reżyserii Anny Leszkiewicz jest luźną adaptacją filmu „Grinch: Świąt nie będzie”. Bilety na musical w cenie 15 zł do nabycia w pok. nr 10, I p.(pon.-pt. w godz. 12-15) oraz w kasie kina „Galaktyka” (czynna godzinę przed każdym seansem filmowym). Popremierowy pokaz spektaklu odbędzie się 11 grudnia o godz. 18 w SCK. (rs)

Moralność Pani D…

MIELEC. 13 grudnia o godz. 17 w sali widowiskowej SCK wystawiony zostanie spektakl „Moralność Pani D…” w reżyserii i inscenizacji Stefana Schmidta oraz Alicji Jachiewicz. To trzecie po „Ożenku” i „Damach i Huzarach” przedstawienie przygotowane przez Scenę Amatora Biłgorajskiego Centrum Kultury. Tekst popularnej komedii Gabrieli Zapolskiej „Moralność Pani Dulskiej” przeniesiony został przez znakomitego pisarza Włodzimierza Kłaczyńskiego do czasów nam współczesnych, z zachowaniem całej struktury dramaturgicznej, głównych postacie sztuki i jej akcji. Bilety na przedstawienie w cenie 10 zł. (rs)

Warsztaty kabaretowe

NOWA DĘBA. Samorządowy Ośrodek Kultury zaprasza wszystkich miłośników kabaretu na  warsztaty wprowadzające w tajniki tej dziedziny sztuki estradowej. Poprowadzi je Adrianna Ćwiklińska. Zajęcia odbędą się 10 grudnia (czwartek) o godz. 18 w sali widowiskowej SOK. Adrianna Ćwiklińska to absolwentka LO w Nowej Dębie, animator kultury i pedagog. Ukończyła Akademię Teatralno-Filmową w Poznaniu. Od kilku lat jest członkinią warszawskiego kabaretu „Compañeros”, który z powodzeniem występuje na przeglądach kabaretowych w całym kraju. Wstęp na warsztaty bezpłatny. (rs)

Na jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski

NOWA DĘBA. W niedzielę 13 grudnia o godz. 18 w sali widowiskowej SOK odbędzie się koncert oratoryjno-symfo
niczny inaugurujący obchody Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski. Repertuar koncertu stanowić ma odniesienie do historii polskiej państwowości powiązanej nierozłącznie z przyjęciem chrztu przez Mieszka I w 966 roku. W programie znajdą się m.in. najstarszy polski hymn „Bogurodzica” oraz niedokończone „Requiem d-moll” W. A. Mozarta, które powstało w 1791 roku, niemal równocześnie z upadkiem Rzeczypospolitej. W koncercie wystąpią: Karin Wiktor-Kałucka – sopran, Agnieszka Cząstka – alt, Marcin Kotarba – tenor, Jacek Ozimkowski – bas, Krakowska Orkiestra Radiowa, Chór  „Kanon”  im. B. Nowodworskiego w Krakowie pod batutą Ryszarda Źróbka. Symboliczna jest data samego koncertu, która w najnowszej historii kojarzy się jednoznacznie z rocznicą wprowadzenia stanu wojennego. Wstęp na koncert jest bezpłatny. Obowiązuje darmowa rezerwacja miejsc dostępna w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie – szczegóły tel. 15 846 24 10. W programie wydarzenia krótki odczyt przygotowany przez pracownika Instytutu Pamięci Narodowej oraz wręczenie statuetek „Mecenas kultury 2015” dla trzech najważniejszych mecenasów kultury Miasta i Gminy Nowa Dęba. (rs)

Świąteczne ozdoby

RUDNIK NAD SANEM. Codziennie, aż do 18 grudnia, w godzinach 8-14, w budynku Centrum Caritas przy ul. Rzeszowskiej, odbywa się Kiermasz Bożonarodzeniowy, na którym nabyć można ozdoby wykonane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Rudniku nad Sanem. (rs) Małomiejska ballada KOLBUSZOWA. W Miejskim Domu Kultury 13 grudnia o godz. 17 Teatr Amatorski im. Aleksandra Fredry przedstawi sztukę „Małomiejska Ballada” Ewy i Ryszarda Szilerów. Rekwizyty wykorzystane w spektaklu pochodzą ze zbiorów i archiwum rodziny Wesołowskich. Wstęp wolny. (rs)

Wystąpi Jan Kondrak

ZAKLIKÓW. 14 grudnia o godz. 18 Gminny Ośrodek Kultury zaprasza na koncert Jana Kondraka, jednego z liderów Lubelskiej Federacji Bardów. Artysta wykona piosenki autorstwa Jacka Kaczmarskiego, Edwarda Stachury i Waldemara Żelaznego, a także własne kompozycje. Wstęp wolny. (rs)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.