Zapowiedzi imprez 13 - 19 VI - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 28 czerwca
reklama

Zapowiedzi imprez 13 – 19 VI

0

warto wiedziec bycBezpieczne wakacje

16 czerwca o godzinie 15 na boisku piłkarskim w Komornej rozpocznie się XIV piknik rekreacyjno-edukacyjny dla dzieci i młodzieży ph. „Bezpieczne Wakacje – Komorna 2013”. W programie przewidziano moc atrakcji, m.in. występy artystyczne dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kleczanowie, konkursy, gry i zabawy z nagrodami, prezentację sprzętu strażackiego, pokazy kawalerzystów w strojach historycznych oraz pracy policyjnego technika kryminalistyki oraz mecz piłkarski Orły Komorna – Komary Węgrce. Oprawę muzyczną pikniku zapewni zespół „Vocaler”

Dni Sandomierza już blisko

dni_sandomikerza

Bezpłatne badania

Dla naszych czytelników, którzy ukończyli 40. rok życia, mamy skierowania na wykonanie bezpłatnych badań w ramach kampanii Nefrotest Tarnobrzeg 2013. Aby otrzymać bezpłatne skierowanie upoważniające do badania krwi (kreatynina  oraz Eger) oraz badania ogólnego moczu, wystarczy zgłosić się do siedziby redakcji „Tygodnika Nadwiślańskiego” przy ul. 1 maja 4a. (jd)

 

Sportowy memoriał

Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków II LO im. T. Kościuszki w Sandomierzu zachęca młodzież do wzięcia udziału w I Memoriale im. Piotra Nurowskiego w lekkiej atletyce, który odbędzie się 14 czerwca na stadionie MOSiR w Sandomierzu. W zawodach mogą wziąć udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z powiatu sandomierskiego z rocznika 1994 oraz młodsi. Szkoły mogą wystawić maksymalnie trzech uczniów do każdej konkurencji. Zawodnik ma prawo startu w dwóch konkurencjach i w sztafecie, w przypadku startu w biegu długim – na dystansie 800 m lub 1500 m – tylko w jednej konkurencji i sztafecie. (jd)

 

In memoriam

Tarnobrzeski Dom Kultury zaprasza na wystawę rysunków Przemysława Zamojskiego pt. „Juliusz Tarnowski in memoriam” w 150. rocznicę powstania styczniowego. Autor, tarnobrzeżanin, stworzył cykl 23 grafik, które są wielkoformatowym drukiem płaskim, a  punktem wyjścia dla każdej z nich jest klasyczny, odręczny rysunek. Wystawę będzie można oglądać od 20 czerwca do 18 lipca br. (jd)

 

Metalica w Nowej Dębie

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie zaprasza na koncert kinowy  „Metallica – live from Sofia, Bulgaria”. Projekcja odbędzie się 17 czerwca o godz. 19.30. Bilety na koncert wyświetlony w technologii HD z dźwiękiem przestrzennym (w cenie 5 zł), można rezerwować telefoniczne pod nr. tel. 15 846 24 10 lub mailowo pod adresem sok.kultura@gmail.com (jd)

Pospaceruj… muzealnie

Stalowowolskie Muzeum Regionalne zaprasza w  najbliższą niedzielę, 16 czerwca, o godz. 13 na kolejną pieszą wycieczkę po Stalowej Woli pod hasłem „H-Ż1 – ulica pełna tajemnic”. Wyprawa, która poprowadzi Anna Garbacz, rozpocznie się przy stacji PKP Stalowa Wola. Jak zwykle liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązuje przedsprzedaż biletów. Można je nabywać w siedzibie głównej Muzeum (ul. Sandomierska 1) lub w Galerii Warsztat (ul. Hutnicza 17), codziennie od 8 do 15. Cena biletu 8 zł (ulgowy 4 zł). Informacje o wolnych miejscach na wycieczkę można uzyskać pod nr. tel. 15 844 85 56, w. 13 lub 797 120 224. Udział w wycieczce wezmą tylko osoby posiadające ważny bilet. (r)

Zaproszenie na rajd

Automobilklub Stalowa Wola zaprasza do udziału w  III Rodzinnym Rajdzie Turystyczno-Nawigacyjnym „Poznajemy najciekawsze zakątki Podkarpacia”, który odbędzie się w  najbliższą sobotę (15 czerwca) na terenie gminy Stalowa Wola. Start: godz. 11 przed Miejskim Domem Kultury w Stalowej Woli, zakończenie na lotnisku w Turbi. Na trasie Rajdu zaplanowano konkurencje sportowe, gry i zabawy zręcznościowe, quizy i testy do rozwiązania. Każda załoga musi składać się minimum z dwóch osób. Zgłoszenia przyjmowane będą do 14 czerwca w Biurze Automobilklubu Stalowa Wola, ul. O ar Katynia 28a w Stalowej Woli, tel. 15 842 30 13, faks: 15 842-29-81, e-mail: biuroasw@interia.pl Udział w rajdzie jest bezpłatny. (r)

Na chorwacką nutę

Miłośnicy orkiestr dętych mają wyjątkowa okazję posłuchania goszczącej w naszym kraju na zaproszenie władz Janowa Lubelskiego chorwackiej „wietrznej orkiestry”, bo tak należałoby przetłumaczyć na język polski nazwę „Wind Orchestra Lovran”. Znakomity zespół z miasta Lovran zagra 15 czerwca o godz. 16 na janowskim Rynku oraz w niedzielę podczas uroczystości na Porytowym Wzgórzu (9.30) i o godz.18.30 w mieście na placu Maryjnym. Wstęp na koncerty wolny.(r)

Uroczystości rocznicowe 16 czerwca przy Pomniku Partyzantów na Porytowym Wzgórzu odbędą się uroczystości związane z obchodami 69. rocznicy największej bitwy partyzanckiej na ziemiach polskich. Uroczystości rozpoczną się o godz. 9.30 koncertem chorwackiej orkiestry dętej z zaprzyjaźnionego z Janowem Lubelskim miasta Lovran, po której odprawiona zostanie msza święta, a po niej odbędzie się część oficjalna ceremonii. Program przewiduje wręczenie medali „Pro Patria”, apel poległych, złożenie wieńców i wiązanek kwiatów. Uroczystość uświetni wojskowa asysta honorowa wystawiona przez 3. Batalion Zmechanizowany z Zamościa oraz Orkiestra Wojskowa z Siedlec. Tradycyjnym dopełnieniem uroczystości będzie – rozpoczynający się o godz. 10 przed Ośrodkiem Pomocy Społecznej przy ul. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim – wyścig osób niepełnosprawnych na wózkach „Porytowe Wzgórze 2013”. (r)

Inwazja na Janów

Na sobotę 15 czerwca osada letniskowa Doboszówka w Kalennem (rezerwacja@doboszowka.pl) zaprasza na kolejny „wieczór tematyczny”, tym razem – ukraiński. Będzie ukraińska muzyka, ukraińska kuchnia i… nie tylko. Z kolei na następną niedzielę, 23 czerwca, zaplanowano „ZOOM NATURY – Dni Janowa”, imprezę o  charakterze pikniku rodzinnego, w  trakcie której Janowski Ośrodek Kultury i samorząd gminy promują walory turystyczne i krajobrazowe Lasów Janowskich i ziemi janowskiej.(r)

Rajd Papieski

14 czerwca o godz. 9, z Rynku w Staszowie wyruszy I Rajd Rowerowy szkół noszących imię Jana Pawła II. Jego uczestnicy będą mieć do pokonania trasę długości 50 kilometrów, prowadzącą m.in. przez Rytwiany, Strzegom i Niekrasów. XVII-wieczny drewniany kościół, jeden z najcenniejszych na ziemi sandomierskiej. W Ossali uczestnicy rajdu spotkają się z Hanną Bień-Bielską, córką ministra Adama Bienia, która oprowadzi gości po Domu Pamięci swojego ojca. Chętni do wzięcia udziału w rajdzie, mogą kontaktować się z jego organizatorami, dzwoniąc pod nr 696 696 719. (rs)

Olimpiada robotyki

W Mielcu odbywać się będzie I Letnia Olimpiada Robotyki. Impreza składać się będzie z pięciodniowych turnusów, organizowanych w dniach 1-5 lipca, 8-12 lipca, 5-9 sierpnia i 12-16 sierpnia. Ta sama olimpiada w Tarnobrzegu organizowana będzie na dwóch turnusach, w dniach 22-26 lipca i 26-30 sierpnia, a w Stalowej Woli w terminach 15-19 lipca, 29 lipca-2 sierpnia oraz 19-23 sierpnia.Każdy z turnusów obejmuje m.in. intensywny kurs budowy i programowania robotów. Pracujący w dwuosobowych zespołach uczestnicy turnusów będą mieć okazję nie tylko nauczyć się niesamowitych rzeczy, ale też przeżyć niezapomnianą przygodę ze światem robotyki, uczestniczyć w niezliczonych konkursach z nagrodami, a na koniec każdy z nich otrzyma imienny certy kat potwierdzający zdobyte umiejętności. Zajęcia przewidziane są dla dzieci i młodzieży w wieku już od 5 lat.Zapisy (już trwają) i dodatkowe informacje: 666 747 310, 784 100 354 lub na stronie www.swiatrobotyki.pl (r)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.