reklama
Zapowiedzi imprez - Tygodnik Nadwiślański
piątek, 19 sierpnia
reklama

Zapowiedzi imprez

0

NAJWYŻSZY CZAS

To ostatni moment, aby włączyć się jeszcze w tegoroczną   akcję „Szlachetna paczka”. Jej celem jest niesienie pomocy rodzinom   znajdującym się w skrajnie trudnej sytuacji życiowej.   – Rokrocznie biorę udział w tej akcji. W tym, roku wybraliśmy   jako adresata naszej pomocy stalowowolską rodzinę,   w której jest trójka dzieci dotkniętych dziecięcym porażeniem   mózgowym – mówi Tomasz Wosk, który rozkręca akcję   wśród pracowników Starostwa Powiatowego w Stalowej   Woli. – Najstarszy syn tej rodziny ma 13 lat, dwaj kolejni to   6-letni bliźniacy. Wszystkich dosięgła ta sama przypadłość.   Zmusiło to matkę chłopców do rezygnacji z rozwoju zawodowego   i poświęcenia się opiece nad dziećmi. Rodzinie tych   chłopców, utrzymywanej wyłącznie przez pracującego ojca, jest   bardzo ciężko zgromadzić np. środki na zakup odpowiedniej   ilości bardzo drogich pampersów odpowiedniego rozmiaru.   Nasza paczka będzie odpowiedzią na tę potrzebę.   Jeśli ktoś chciałby jeszcze włączyć się w tę akcję, może   na stronie http://www.szlachetnapaczka.pl/ wybrać rodzinę,   dla której zorganizuje pomoc. (r)

BIŻUTERIA I NIE TYLKO

Galeria Otwarta w Sandomierzu zaprasza na dwie wystawy:   „Wspólny punkt widzenia” oraz „Abstrakcja. Obraz   rzeczywistości”.   Na pierwszą ekspozycję składają się prace dwudziestu   absolwentów Katedry Biżuterii na ASP w Łodzi, którzy   próbują dać odpowiedź na pytanie: „Jaka jest biżuteria   XXI wieku i jaka będzie w przyszłości?”. Druga wystawa   to cykl abstrakcyjnych grafi k Magdaleny Paszkiewicz   z Łodzi.   Obydwie wystawy potrwają do 18 stycznia 2013 r. (mz)

STOŁEK JAKUBA

W Galerii BWA w Sandomierzu swoje obrazy wystawia   częstochowianin Jakub Jakubowski (urodzony w 1980 r.).   Malarstwo w jego wydaniu jest niezwykle oszczędne, ale   pozostawia wiele możliwości interpretacyjnych. Artysta   poprzez przedmioty codziennego użytku (np. stołek) próbuje   – jak sam mówi – snuć opowieść o człowieku. Czy   mu się to udaje? Można się o tym przekonać, odwiedzając   przygotowaną przez BWA ekspozycję. Potrwa ona do   9 grudnia br. (mz)

SZTYWNY PAL AZJI

Legenda polskiego rocka, zespół Sztywny Pal Azji,   6 grudnia o godz. 19 zagra w Przybysławicach k. Klimontowa.   Grupa wystąpi we wnętrzach „Dworu na wichrowym   wzgórzu”. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, wskazana   jest wcześniejsza rezerwacja wejściówek, których cena   w przedsprzedaży wynosi 25 złotych, a w dniu koncertu 30   złotych (dla młodzieży – 20 zł). Wszelkie dodatkowe informacje   na temat koncertu można uzyskać pod numerem   telefonu 604 287 125. (rs)   Dla naszych czytelników mamy dwa podwójne zaproszenia   na koncert. Otrzymają je dwie pierwsze   osoby, które w najbliższy czwartek zgłoszą się do   naszej redakcji przy ul. 1 maja 4a w Tarnobrzegu z aktualnym   numerem „Tygodnika Nadwiślańskiego”.

SIENKIEWICZOWSKI WIECZÓR

Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnobrzegu w ramach   „Sienkiewiczowskich wieczorów” zaprasza do udziału   w dyskusji nt. Do Ameryki po naukę i nadzieję »Listy   z podróży do Ameryki«”. Spotkanie odbędzie się 4 grudnia   o godzinie 18. Wstęp wolny. (jd)

ŚWIATOWY DZIEŃ AIDS

3 grudnia o godz. 10 w ramach obchodów Światowego   Dnia AIDS w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej   Dębie odbędzie się spotkanie informacyjne z dyrektor   Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tarnobrzegu,   lek. med. Małgorzatą Korczyńską, dotyczące profilaktyki HIV i AIDS. (jd)

NOWA WYSTAWA

W stalowowolskim Muzeum Regionalnym czynna jest   wystawa czasowa, prezentująca prace powstałe podczas   dwóch ostatnich edycji letniego pleneru malarskiego dla   dzieci, organizowanego w ramach corocznych „Wakacji   w muzeum”. Wystawa, którą można oglądać do 30   stycznia 2013 r., stanowi pełną żywiołowości i bogactwa   zastosowanych technik, stylów i form wypowiedzi malarską   impresję. (r)

PRZEBOJE NASZYCH RODZICÓW

4 grudnia o godz. 16 w sali widowiskowej Samorządowego   Ośrodka Kultury w Nowej Dębie odbędzie się koncert   finałowy konkursu „Śpiewamy przeboje naszych rodziców”.   Na scenie zaprezentują się laureaci wyłonieni podczas eliminacji,   które odbyły się 27 listopada 2012 r. (jd)

NIE TYLKO DLA DZIECI

Do 14 grudnia w fi lii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej   w Tarnobrzegu można oglądać wystawę niemieckojęzycznych   książeczek dla dzieci pt. „Plakaty i książki Janoscha”.   Janosch to autor ponad 300 książek dla dzieci, przetłumaczonych   na ponad 30 języków, w tym cyklu o przygodach   Misia i Tygryska. Sekretem Janoschowych książeczek, jest   prosty język i ilustracje tworzone precyzyjną kreską, rysowane   piórkiem i kolorową akwarelą. (jd)

KONKURS BOŻONARODZENIOWY

Tarnobrzeski Dom Kultury ogłasza XI edycję bożonarodzeniowego   konkursu plastycznego pn. „Tradycyjne   obrzędy polskie” dla uczniów szkół podstawowych,   gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Prace w kategoriach   „kartka bożonarodzeniowa” i „anioł”, wykonane   w technice dowolnej należy nadsyłać do 3 grudnia pod   adres: Tarnobrzeski Dom Kultury, Dział Amatorskiego   Ruchu Artystycznego, ul. Słowackiego 2, 39-400 Tarnobrzeg.   Szczegóły i karta zgłoszenia do pobrania na stronie:   www.tdk.tarnobrzeg.pl (jd)

ZBIGNIEW TETER W SANDOMIERZU

Towarzystwo Naukowe Sandomierskie i Urząd Miejski   w Sandomierzu zapraszają na spotkanie z cyklu „Wybitni   sandomierzanie”. Tym razem w Sandomierzu gościć będzie   dr n. med. Zbigniew Teter, zastępca prezesa Narodowego   Funduszu Zdrowia, członek zarządu Warszawskiego Towarzystwa   Przyjaciół Ziemi Kieleckiej. Spotkanie odbędzie się   29 listopada o godz. 18 w sandomierskim Ratuszu. (jd)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.