Zapowiedzi imprez 23 - 29 V - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 28 czerwca
reklama

Zapowiedzi imprez 23 – 29 V

0

warto wiedziec bycDni Tarnobrzega

Lemon, Kult i Kora. To największe gwiazdy tegorocznych Dni Tarnobrzega. Główne koncerty odbędą się na terenach zielonych nad Wisłą 24-26 maja. Zaplanowano też mnóstwo imprez sportowo-rekreacyjnych na stadionie, basenie, orlikach i miasteczku ruchu drogowego, m.in. mecz towarzyski pomiędzy drużyną prezydenta a ekipą marszałka województwa (25 maja, godz. 13., stadion miejski). Jak zwykle scenę otaczać będą stoiska gastronomiczne, kiermasze, wesołe miasteczko i urządzenia zabawowe. Szczegółowy program imprez zobaczyć można na plakatach. Plakat w rozszerzeniu.plakat_2013

Rodzina i ja

BurczyW ośrodku „Radość życia” w Sandomierzu oglądać można wystawę fotograficzną, którą przygotowano w ramach Światowego Dnia Chorych z Zespołem Downa.Ekspozycja przedstawia 23 niepełnosprawnych podopiecznych ośrodka w towarzystwie najbliższych osób, rodziców i rodzeństwa, na tle najpiękniejszych zakątków Sandomierza. Autorką prac jest Agnieszka Burczy (na zdjęciu), pedagog ośrodka oraz członkini Tarnobrzeskiego Towarzystwa Fotograficznego. (jd)

2 x „Blagier”

Działający w  Spółdzielczym Domu Kultury w  Stalowej Woli amatorski Teatr Blagier przygotował na ten tydzień dwie intrygujące premiery. 24 maja o godz. 18 przedstawi opartą na motywach Stanisława Różewicza sztukę „Na czworakach”, w obsadzie której zobaczymy młodzieżową część zespołu. Dwie godziny później rozpocznie się „Tango” Sławomira Mrożka, w  którym zaprezentują się dorośli artyści. (r)

Makar

Grupa Makar Trio wystąpi 24 maja o  godz. 20.30 w  Dworze na Wichrowym Wzgórzu w  Przybysławicach k. Klimontowa. Zespół tworzą znakomici instrumentaliści, znani od lat z  występów w  czołowych formacjach polskiej sceny muzycznej. Andrzej Makarewicz to m.in. współzałożyciel Seven.B i Gienek Loska Band. Jacek Chruściński jest basistą grup Wawele i Bluesmobile. Perkusista Grzegorz Schneider, towarzyszył w  występach m.in. Andrzejowi Zausze. Grał też w zespołach Pod Budą i Dżem. Bilety na koncert w cenie 15 złotych można rezerwować pod numerem telefonu 604 287 125.

Dla naszych Czytelników mamy dwa podwójne zaproszenia na występ Makar Trio. Otrzymają je dwie pierwsze osoby, które jako pierwsze zadzwonią do naszej redakcji w czwartek, 23 maja. (rs)

Orkan kiedyś i dziś

25 maja o  godzinie 16 w  Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku odbędzie się mecz wspomnień ph. „Orkan kiedyś i dziś”. Rozgrywki rozpoczną się o godzinie 16 spotkaniem drużyn Orkana Nisko i Resovii Rzeszów. O godz. 17.30 z siatkarzami Resovi zmierzą się juniorzy z drużyny Stara Wiarka Orkanu Nisko. Gościem specjalnym imprezy będzie były siatkarz Resovii Wiesław Radimski. (jd)

Wędrujemy razem

Stalowowolskie  Koło Turystyczne „Łazik”, tutejszy Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz wspierające go Stowarzyszenie Uniwersyteckie Srebrne Lata zapraszają do uczestnictwa w  wyprawach turystyczno-krajoznawczych „Wędrujmy razem” pozwalających lepiej poznać różne zakątki powiatu stalowowolskiego. Na 25 maja zaplanowano wyprawę w tereny gminy Pysznica, na 8 czerwca – do gminy Radomyśl nad Sanem, na 29 czerwca– w tereny gminy Zaklików, na 20 lipca– do gminy Bojanów, na 24 sierpnia– do gminy Zaleszany, a na 28 września– wędrówki po gminie Stalowa Wola. Jak widać, wszystkie wyprawy zaplanowano na dni wolne od pracy, co umożliwia udział w nich nie tylko emerytom i słuchaczom UTW, ale także osobom jeszcze pracującym zawodowo. (r)

Rajd szlakiem Marszałka

26 maja z rynku w Bogorii wyruszy II Rajd Pieszy „Śladami marszałka Józefa Piłsudskiego po ziemi bogoryjskiej”. Może wziąć w  nim udział każdy, kto chciałby odwiedzić miejsca w których rodziła się legionowa legenda. Uczestnicy marszu będą mieli do pokonania trasę długości blisko 10 kilometrów, prowadzącą m.in. przez: Małą Wieś, Wysoki Duże i Szczeglice. Finał rajdu przewidziany jest w  Kujawach, gdzie podstawione zostaną autobusy, które odwiozą uczestników do Bogorii i  Staszowa. Organizatorzy przedsięwzięcia,  Stowarzyszenie „Nasza gmina Bogoria” i  Gminny Ośrodek Kultury, zapewniają napoje, gorący posiłek i okolicznościowe gadżety.(rs)

W Kłyżowie – rodzinnie

W Dniu Matki, który w tym roku przypada akurat w  niedzielę, na stadionie w Kłyżowie o godz. 12 odbędzie się kolejny Piknik Rodzinny sponsorowany przez gminę Pysznica. W programie imprezy są m.in. miniturniej piłki nożnej, pokazy motocyklowe przygotowane przez grono miejscowych miłośników motorów, występy grupy „Trio z Rio”, pokazy mody letniej, konkursy muzyczne, przejażdżki bryczką i mnóstwo innych atrakcji. (r)

Rzeźby w brązierzeźba

Urodzony w 1969 roku w Stalowej Woli absolwent Liceum Sztuk Pięknych w Rzeszowie i Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (wydział rzeźby) Paweł Erazmus 26 maja, do 30 czerwca. Artystę szczególnie interesują postaci ludzkie i zwierzęce w  najróżniejszych wątkach i cyklach. Jego rzeźby wykonane są z  brązu w  mającej starożytną tradycję, niełatwej technice traconego wosku. Ich baśniowy urok przemawia do każdego, niezależnie od wieku i wiedzy o sztuce. To po prostu piękne formy cieszące oczy, a jednocześnie pobudzające wyobraźnię i głębsze refleksje. (r)

Majówka z rodziną

24, 25 i  26 maja Samorządowy Ośrodek Kultury w  Nowej Dębie zaprasza na „Majówkę z  rodziną”. Pierwszego dnia o  godz. 19 w  sali kameralnej SOK odbędzie się wieczór poetycki małżeństwa Marty Herdzik-Męcińskiej i Grzegorza Męcińskiego, własne interpretacje wierszy zaprezentuje także Grupa Małych Form Teatralnych SOK. Drugi dzień majówki rozpocznie o godz. 16 prelekcja Mieczysława Guzewicza. W  dalszej części programu przewidziany jest koncert rodzin muzykujących i program okolicznościowy z okazji Dnia Matki. W niedzielę o godz. 15 na tarasie SOK dzieci będą mogły wziąć udział w  grach i  zabawach przygotowanych przez „Fabrykę Zabawek” w  Kolbuszowej. Przewidziano także występ m.in. mażoretek „Diament” z Chmielowa, koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Racławice” oraz Rodzinnej Kapeli „Kurasie” z Lubziny. (jd)

Prezentacja sprzętu  dla niewidomych

Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnobrzegu i Polski Związek Niewidomych Koło Powiatowe i Grodzkie w Tarnobrzegu zapraszają na pokaz sprzętu specjalistycznego dla osób niewidomych i słabo widzących, który odbędzie się 27 maja o godzinie 11 w filii nr 1 MBP w Tarnobrzegu (os. Serbiów). (jd)

Wzorowe działki

Redakcja „Tygodnika  Nadwiślańskiego” wspólnie z Tarnobrzeską Delegaturą Rejonową Okręgowego Zarządu Podkarpackiego Polskiego Związku Działkowców ogłasza konkurs na „Wzorową Działkę Roku 2013”, podczas którego najpiękniejsze ogródki działkowe będą ubiegać się o Puchar Prezydentów Miast – Stalowej Woli i Tarnobrzega, Starostów Powiatów – Stalowowolskiego i Tarnobrzeskiego. Termin zgłaszania przez zarządy R.O.D. działek do konkursu mija 10 czerwca br. Zgłoszenia należy kierować pod adresem PZD Delegatura Rejonowa, ul. Kościuszki 30, 39-400 Tarnobrzeg. (jd)

Tarnobrzeski maj

Do 15 czerwca w galerii „Okno”  można oglądać wystawę prac tarnobrzeskich twórców pt. „Tarnobrzeski maj”. (jd)

Czwartek historyczny

23 maja o  godzinie 17 w  sali kameralnej Samorządowego Ośrodka Kultury w  Nowej Dębie w  ramach cyklu „czwartków historycznych dr Adam Wójcik wygłosi wykład pt. „Król Stanisław Poniatowski – budowniczy nowoczesnej polski”. (jd)

Przydrożne  znaki wiary

Tarnobrzeskie Towarzystwo Fotograficzne we współpracy z  Muzeum Diecezjalnym w  Sandomierzu organizuje Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny ph. „Przydrożne znaki wiary – świątki, krzyże i  kapliczki przydrożne”. Celem konkursu jest ukazanie uroku, a także zabytkowych walorów kapliczek malowniczo wkomponowanych w polski krajobraz. Najciekawsze prace będą prezentowane na wystawie oraz w specjalnie wydanym pokonkursowym katalogu. Termin nadsyłania zdjęć mija 31 grudnia br. Szczegóły i regulamin konkursu dostępne są na stronie internetowej pod adresem ttf.eu.interia.pl (jd)

Ekogala

Od 24 do 16 maja w  Regionalnym Centrum Widowiskowo-Sportowym w Rzeszowie odbywać się będą Międzynarodowe Targi Żywności i  Produktów Ekologicznych „EKOGALA”. W  programie między innymi seminaria i  panele dyskusyjne na temat rolnictwa ekologicznego i  pszczelarstwa, pokazy odzieży ochronnej, urządzeń do produkcji miodów i  innych produkcji pszczelich, degustacja potraw przygotowanych z produktów ekologicznych, rozstrzygnięcie wojewódzkich konkursów ekologicznych oraz wykłady m.in. na temat eksportu żywności certyfikowanej na rynki Europy Zachodniej oraz produktów modyfikowanych genetycznie. Szczegółowy program targów dostępny jest na stronie internetowej pod adresem www.ekogala.eu (jd)

Kapucyński piknik

26 maja u kapucynów po raz 13 odbędzie się Kapucyński Piknik Charytatywny.Piknik rozpoczyna się wczesnym popołudniem, a otworzy go o godz. 14.15 Scholka Dziecięca „Franusie”, po której wystąpią „Mali Lasowiacy”. Dalej będzie już jak co roku: mnóstwo atrakcji, niespodzianek i… okazji do wsparcia szczytnych celów akcji. Jedną z  takich możliwości stworzy loteria fantowa, inną – kiermasze smakołyków przygotowanych przez sponsorów i  przyjaciół klasztoru i  jego idei. Wśród zaplanowanych na tegoroczny piknik wykonawców znajdą się m.in. nauczyciele i  uczniowie PSM i  ich „Muzyka świata”, klown Bogdan Michalec, raper Poison, Ziemia Kanaan (20:45) oraz Del na & Bartek, czyli gwiazdy piątej edycji „Mam talent”. Można będzie zarejestrować się w banku dawców szpiku, wejść na ściankę wspinaczkową, zagrać w piłkę nożną, zabawić się na wesołym miasteczku, zwiedzić klasztorny ogród i klasztorne krypty oraz skorzystać ze stu innych atrakcji. Wstęp na wszystkie części pikniku – wolny. (r)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.