Zaśpiewali po angielsku

0

SANDOMIERZ. 34 młodych wokalistów wystąpiło na jubileuszowym XX Sandomierskim Festiwalu Piosenki Angielskiej. To rekordowa liczba uczestników w historii tej imprezy.

         Na scenie Domu Katolickiego zaprezentowali się w piątek uczniowie szkół podstawowych, po raz pierwszy w historii festiwalu, a także gimnazjów i szkół średnich. Repertuar był, jak co roku, zróżnicowany – od delikatnych ballad po ostre, rockowe utwory.

  Jury oceniało muzykalność wykonawców, poprawność językową, poprawność dykcji, dobór repertuaru oraz ogólny wyraz artystyczny prezentacji. W szczególny sposób doceniane były kompozycje własne.

         W kategorii szkół podstawowych i gimnazjów pierwsze miejsce zajęła Roksana Zimoląg z podstawówki w Darominie w gminie Wilczyce, drugie Emila Biało z Zawierzbia w gminie Samborzec, a trzecie wyśpiewała Natalia Jankowska z sandomierskiej “czwórki”. W klasyfikacji szkół ponadpodstawowych najwyższe noty otrzymali kolejno: Zuzanna Pastuszka z I Liceum Ogólnokształcącego Collegium Gostomianum w Sandomierzu, Jakub Mazur i Wojciech Leśniewski z II LO. Publiczność przyznała swoją nagrodę Katarzynie Trelskiej z II LO.

         Organizatorem festiwalu było II LO.  Tygodnik Nadwiślański był patronem medialnym tego wydarzenia.

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.