Zatrucie czadem w Nowej Dębie. 11-letnia dziewczynka straciła przytomność. Ewakuowano część bloku - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 28 listopada
kondolencje
reklama

Zatrucie czadem w Nowej Dębie. 11-letnia dziewczynka straciła przytomność. Ewakuowano część bloku

0

W jednym z bloków przy al. Zwycięstwa w Nowej Dębie ulatniał się tlenek węgla. Objawy zatrucia wystąpiły u trzech osób, z których jedna wymagała natychmiastowej hospitalizacji. Strażacy zdecydowali o ewakuacji całej klatki schodowej. 

Zgłoszenie o tym, że w mieszkaniu czteroosobowej rodziny może ulatniać się czad, tarnobrzescy strażacy otrzymali ok. godz. 10.30. – Na miejsce skierowano dwa zastępy. Gdy strażacy dotarli pod wskazany adres, był już tam zespół ratownictwa medycznego udzielający pomocy jednemu z dzieci, 11-letniej dziewczynce, która straciła przytomność. Strażacy pomogli w transporcie dziecka do karetki. Dziewczynka została zabrana do szpitala. Wkrótce objawy zatrucia czadem ujawniły się również u matki i drugiego z dzieci, dlatego na miejsce wezwano drugą karetkę – powiedział “Tygodnikowi Nadwiślańskiemu” Jacek Widuch, rzecznik Komendy Miejskiej PSP w Tarnobrzegu.

Strażacy przy pomocy czujnika czadu potwierdzili obecność tlenku węgla nie tylko w mieszkaniu poszkodowanej rodziny, ale również w jego okolicy, dlatego zdecydowali o ewakuacji mieszkańców całej klatki schodowej.

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.