Zatrzymano sprawców kradzieży liczydeł w jednej ze szkół w powiecie staszowskim. Powiedzieli dlaczego to zrobili - Tygodnik Nadwiślański
reklama

Zatrzymano sprawców kradzieży liczydeł w jednej ze szkół w powiecie staszowskim. Powiedzieli dlaczego to zrobili

1

Wyjaśniła się sprawa kradzieży drewnianych liczydeł w Szkole Podstawowej w Suchowoli (gm. Osiek). Czterem zatrzymanym w tej sprawie przez policję sprawcom grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W miniony czwartek mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie otrzymali zgłoszenie dotyczące włamania do Szkoły Podstawowej w Suchowoli. Mundurowi na miejscu ustalili, że z środy na czwartek nieustalony wówczas sprawca poprzez wybicie okna dostał się do wnętrza budynku szkoły. W jednej z sal lekcyjnych uszkodzone zostało wyposażenie, dokonano także kradzieży drewnianych liczydeł o wartości 500 zł. W minioną sobotę staszowscy kryminalni ustalili sprawców tego czynu. Czterech zatrzymanych w wieku 21, 24 i dwaj 20-latkowie przyznali się do zarzucanych im czynów. – Cała czwórka to mieszkańcy gminy Osiek. W toku wykonywanych czynności mężczyźni zgodnie oświadczyli, że wypili za dużo alkoholu i to było powodem ich nieodpowiedzialnego zachowania. Poinformowali także, że skradzione liczydła spalili – mówi Joanna Szczepaniak, oficer prasowy staszowskiej policji.

 Za tego typu przestępstwo ustawodawca przewidział karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij

Jeden komentarz

  1. Do roboty zagonić, odpracować straty. Ulice, zieleńce czekają. Uczyć ich szacunku do pracy i poszanowania cudzego i państwowego mienia. Skuć łańcuchami w trakcie pracy, aby nie uciekli i byli widoczni. Poganiać batem, przypieprzyć parę razy po grzbiecie. Albo przyprowadzić do mnie. Zestaw narzędzi tortur czeka.