reklama
Zatrzymany kłusownik w powiecie staszowskim. Wskazał, gdzie znajdują się wnyki - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 9 sierpnia
reklama

Zatrzymany kłusownik w powiecie staszowskim. Wskazał, gdzie znajdują się wnyki

0

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie zatrzymali wczoraj mężczyznę, który podejrzewany jest o kłusownictwo. Podczas służbowej wizyty w miejscu zamieszkania 57-latka, policjanci znaleźli narzędzia do kłusowania oraz pozostałości zwierzyny. 

Policjanci od pewnego czasu podejrzewali mieszkańca gminy Łubnice, że może zajmować się kłusownictwem. W poniedziałkowe popołudnie złożyli służbową wizytę mężczyźnie. Podczas wykonywanych czynności w miejscu zamieszkania 57-latka, policjanci znaleźli część tuszy zwierzęcej oraz narzędzia do kłusowania. Następnie mundurowi razem z mężczyzną udali się do pobliskiego kompleksu leśnego, gdzie ten wskazał jeszcze pięć zastawionych wnyków wykonanych z metalowych linek. 57-latek oznajmił policjantom, że zwierzynę pozyskaną z kłusownictwa przeznaczał jako pożywienie dla siebie, a do przestępczego procederu zmusiła go trudna sytuacja finansowa.

Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem. Za polowanie przez osobę nieposiadającą uprawnień grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.