Zawalił się dach budynku mieszkalnego. W środku było dwóch mężczyzn [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 26 listopada
reklama

Zawalił się dach budynku mieszkalnego. W środku było dwóch mężczyzn [zdjęcia]

0
1 z 4
W środowy poranek, 3 lutego, w miejscowości Rudnik nad Sanem (powiat niżański) zawalił się dach w jednym z budynków mieszkalnych przy ulicy 3 Maja. Pracownicy nadzoru budowlanego zadecydują o jego dalszym losie. 
W środę, 3 lutego o godzinie 9:04 do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Nisku wpłynęło zgłoszenie od jednego z ochotników straży pożarnej z miejscowości Rudnik nad Sanem, dotyczące zawalenia się dachu drewnianego budynku przy ulicy 3 Maja. W momencie incydentu w budynku przebywało dwóch mieszkających tam mężczyzn. 

Po dotarciu na miejsce zdarzenia, strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Nisku ustalili, że dach zawalił się na skutek zalegającej warstwy śniegu. Dach był stary, pokryty dachówką cementową. Dwóch mężczyzn zamieszkujących budynek opuścili go przed przyjazdem służb. – informuje st. kpt. Ireneusz Stafiej, zastępca komendanta Komendy Powiatowej w Nisku.

Po odcięciu prądu, strażacy przystąpili do prac rozbiórkowych: zabezpieczyli miejsce zdarzenia i elementy konstrukcji znajdujące się w pobliżu chodnika. O zdarzeniu poinformowane zostały także służby nadzoru budowlanego, które zdecydują o dalszym losie budynku.

Na miejsce zadysponowane zostały Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza z Niska, ochotnicy  Straży Pożarnej w Rudniku nad Sanem, patrol policyjny oraz pogotowie energetyczne.

Fot. OSP Rudnik nad Sanem
1 z 4

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.