Zamknij

Zawiązali sojusz, by zapewnić absolwentom lepszy start [zdjęcia]

14:00, 30.04.2021 gaw Aktualizacja: 20:45, 30.04.2021
Skomentuj

W Tarnobrzeskim Parku Przemysłowo-Technologicznym podpisano umowę o współpracy pomiędzy przedstawicielami Wschodniego Sojuszu Motoryzacyjnego, starostwa powiatowego i władz miasta Tarnobrzega. To bardzo ważny krok w kierunku podniesienia kwalifikacji zawodowych uczniów szkół technicznych, a także dla rozwoju miasta i firm, które zadeklarowały udział w programie. 

W podpisaniu umowy, które miało miejsce w piątek, 30 kwietnia, uczestniczyli przedstawiciele Wschodniego Sojuszu Motoryzacyjnego, prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek oraz przedstawiciele starostwa powiatowego: starosta Jerzy Sudoł wraz z wicestarostą Jackiem Rożkiem. Podpisanie umowy będzie dotyczyło czterech szkół na terenie naszego powiatu: Zespół Szkół im. ks. S Staszica, Zespół Szkół w Nowej Dębie, Zespół Szkół im por. Józefa Sarny w Gorzycach i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Grębowie. W projekcie weźmie udział 250 uczniów i 32 nauczycieli.

Zobacz także: 

- Ważne zmiany w diecezji. Jest nowy proboszcz parafii katedralnej w Sandomierzu

Głównym założeniem projektu PAMISZ II, czyli Podkarpackiej Akademii Motoryzacji Innowacyjnego Szkolnictwa Zawodowego, jest modyfikacja programów nauczania tych kierunków, które bezpośrednio związane są z branżą motoryzacyjną, tj. technik informatyk, technik automatyk technik programista. PAMISZ II przewiduje także organizację szkoleń i staży dla uczniów i nauczycieli oraz doposażenie pracowni szkolnych.

Swoje zadowolenie z wejścia do sojuszu w II edycji PAMISZ wyraził także prezydent miasta Tarnobrzega Dariusz Bożek. - Przez wiele lat współpracy z Ministerstwem Edukacji oraz innymi instytucjami, które miały przygotowywać programy nauczania dla młodych ludzi, wielokrotnie mówiłem o tym, że w zakresie szkolnictwa zawodowego należy radzić się przede wszystkim tych zakładów, do których trafiają absolwenci. Bardzo cieszę się, że ci, którzy dają miejsca pracy, są nareszcie tymi, którzy modyfikują programy nauczania. Mam nadzieję, że to, co dziś podpisujemy, będzie tym pierwszym krokiem, za którym będą kolejne - mówił włodarz miasta.

Obecnie wśród zakładów, które objęte są programem, znajdują się m.in. Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o., Federal-Mogul Gorzyce Sp. z o.o. Grupa TENNECO, Kirchhoff Polska Sp. z o.o., TARR S.A. Politechnika Rzeszowska, TMW CONSTRUCTION Sp. z o.o., IZOMET STALOWA WOLA Sp. z o.o., TEKNIA Rzeszów Sp. z o.o., którzy do tej pory współpracowali ze szkołami technicznymi z całego województwa: Leżajska, Stalowej Woli, Gorzyc, Nowa Dęba czy z Mielca.

Zobacz także: 

- Gminy łączą siły, by zagospodarować posiarkowe tereny

Realizacja projektu PAMISZ II trwać będzie 2,5 roku, a jego budżet wynosi 2 miliony złotych. 

(gaw)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

myslacymyslacy

0 0

sandomierzu starozytny grodzie patrz uwaznie kto dziala na twoja niekorzysc 17:38, 30.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%