Udało się zebrać milion dla Leonka. Chłopiec w sobotę wylatuje do Stanów Zjednoczonych - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 7 grudnia
ogłoszenie
reklama

Udało się zebrać milion dla Leonka. Chłopiec w sobotę wylatuje do Stanów Zjednoczonych

0

Zbawienny milion złotych wpłynął na konto zbiórki charytatywnej Leonka Kuszaja. Pieniądze otworzyły mu drzwi do rozpoczęcia skomplikowanej terapii protonowej w Stanach Zjednoczonych pod okiem światowej klasy specjalistów.

Wielka mobilizacja mieszkańców Tarnobrzega i Częstochowy zakończyła się ogromnym sukcesem. Tuż po godzinie 12 we wtorek, 19 października, na konto zbiórki portalu siepomaga.pl wpłynęła kwota dopełniająca cel zbiórki, jakim było ponad milion złotych. 3-letniego Leonka tylko za pośrednictwem portalu siepomaga wsparło ponad 15 tys. osób. Liczniki zbiórki jednak wciąż nie zatrzymują się. Jak zapewnia tato 3-latka, pieniądze na pewno wspomogą rehabilitację chłopca.

Cała kwota niebawem zostanie przelana na konto kliniki w San Diego. Wylatujemy do Stanów Zjednoczonych już w najbliższą sobotę, 23 października, o godzinie 6 rano. Najpierw lot do Frankfurtu, następnie do Los Angeles, skąd odbierze nas osobiście dr Andrew Chang, z którym wspólnie jedziemy do San Diego. Pierwszą wizytę w klinice będziemy mieć we wtorek, wtedy też zaplanowane są przymiarki do stworzenia specjalnej maski ochronnej dla Leona, niezbędnej podczas terapii. Rozpoczęcie leczenia zaplanowane jest na czwartek – mówi tato 3-latka, Mariusz Kuszaj.

Zobacz także: 
– 9 milionów zł na 1. urodziny Bartka Przychodzkiego? Do zebrania pozostało mniej niż 150 tys. zł

Tato chłopca nie kryje ogromnej radości, ani wzruszenia. Zadeklarował też, że będzie relacjonował postępy w leczeniu Leonka w klinice California Protons. – Trudno słowami opisać to, co się wydarzyło. Dziękujemy za ogromne zaangażowanie mieszkańców Tarnobrzega, naszej rodziny, miasta, przedszkoli, szkół, znajomych i nieznajomych, również w Częstochowie, którzy pomogli wspólnie ten cel zdobyć. To było jedno wielkie szaleństwo, które zakończyło się ogromnym sukcesem. Mamy nadzieję, że tak samo zakończy się terapia Leona i będziemy mogli wrócić w przyszłym roku zdrowi i szczęśliwi z San Diego – dodaje tato chłopca.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.