Zbiórka na wydanie ostatniej płyty Mr. Pollack'a - Tygodnik Nadwiślański
reklama

Zbiórka na wydanie ostatniej płyty Mr. Pollack’a

0

9 listopada zmarł Jacek Polak, współzałożyciel zespołu Mr. Pollack. Wirtuoz przed śmiercią pozostawił po sobie materiał, którego realizację za pomocą zbiórki chcą dokończyć jego fani. 

Jacek Polak był wirtuozem gitarowym, współzałożyciel zespołu Mr. Polack. Swoją edukację muzyczną wraz z bratem rozpoczynał u Stanisława Steczkowskiego, znanego dyrygenta i założyciela chórów w Stalowej Woli.  Jego zespół z powodzeniem koncertował na całym globie. Jacek Polak określany był “Paganinim gitary elektrycznej”, a wszystko przez jego rockową aranżację “Lotu trzmiela”. Album Black Hawk, wydany w roku 2013 nakładem wytwórni Metal Mind Production zyskał dobrą sławę w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Artysta przegrał walkę z COVID-19 w mieleckim szpitalu 9 listopada 2020 roku, pozostawiając po sobie materiał na album, którego nie zdążył do końca zrealizować. Jego fani dzięki środkom wspólnie zebranym chcą wydać jego płytę pt. “Siedem Źródeł”.

Na płycie oprócz muzyki mającej charakter progresywny – rockowy, pojawią się także kawałki bluesowe. Zaznaczyć należy, że ogromny nacisk autor postawił na tekst. Wg Grzegorza Polaka płyta ma charakter mistyczny i dotyczy siedmiu darów Ducha Świętego które drzemią w każdym z nas – piszą na profilu organizatorzy zbiórki.

Zobacz także:
– Mieszkanka Staszowa po transplatacji płuc. Jej własne zniszczył COViD-19
– W Sandomierzu świąteczne iluminacje już zabłysły! [zdjęcia]
– Koronawirus – 13 nowych przypadków w powiecie sandomierskim, 25 zgonów w województwie [raport z 2 grudnia]

Na ten moment organizatorom udało się uzbierać 6 210 zł z 18 000 zł przewidywanych na ten cel, a datki przekazało 53 osoby. Organizatorem zbiórki jest Agencja Artystyczna Paradoks. Więcej informacji na ten temat na stronie zbiórki TUTAJ.

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.