reklama
Podsumowanie zbiórki żywności w Tarnobrzegu i regionie. Wciąż można pomóc! - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 9 sierpnia
reklama

Podsumowanie zbiórki żywności w Tarnobrzegu i regionie. Wciąż można pomóc!

0

W miniony weekend w kilkunastu marketach wolontariusze zbierali produkty spożywcze, które przekazane zostaną do rąk najuboższych mieszkańców z całego regionu. Jak wspomina dyrektor Tarnobrzeskiego Banku Żywności, zbiórka wciąż trwa, tyle że wirtualnie.

W dniach 26-27 listopada w 17 sklepach na terenie Tarnobrzega, Nowej Dęby, Mielca, Stalowej Woli, Niska oraz Padwi Narodowej wolontariusze z 10 różnych organizacji charytatywnych zbierali żywność dla osób potrzebujących.

W tym roku ludzi w sklepach było mniej, co też przekłada się na ilość produktów. W ubiegłym roku było podobnie, zebraliśmy bardzo mało, bo około 700 kg żywności. W tym roku nie mieliśmy wielu wolontariuszy, nie było też ulotek, a mimo wszystko udało nam się zebrać około 1,5 tony jedzenia. Przed pandemią osiągaliśmy wyniki około 7 ton, jednak cieszymy się i tak z tego, co mamy. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za dotychczasową współpracę i zapraszamy na stronę internetową, przez którą również można wesprzeć zbiórkę – poinformowała „Tygodnik Nadwiślański” dyrektor Tarnobrzeskiego Banku Żywności, Barbara Turczyk.

Jak wspomniała dyrektor tarnobrzeskiego banku, zbiórka odbywać się będzie również wirtualnie za pomocą strony zbiorkazywnosci.pl i będzie trwała do 31 grudnia. Na stronie znajdują się wszelkie instrukcje na temat tego, jak podzielić się produktami z potrzebującymi.

Fot. FB Tarnobrzeskiego Banku Żywności

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.