reklama
Zbliża się koniec trzeciego etapu remontów w Pałacu Dolańskich w Grębowie [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
piątek, 12 sierpnia
reklama

Zbliża się koniec trzeciego etapu remontów w Pałacu Dolańskich w Grębowie [zdjęcia]

0

Do końca tego roku przewidziane jest zakończenie prac remontowych w obrębie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Grębowie, który mieści się w Pałacu Dolańskich. O pieniądze na przywrócenie świetności zabytkowemu pałacowi postarało się Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu.

Dobiega końca III etap renowacji zewnętrznej klatki schodowej internatu SOSW, znajdującej się w Pałacu Dolańskich. Pieniądze na ten cel w kwocie 40 tys. zł, pozyskane zostały z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Pozostała część, wynosząca 72 tys. zł pochodzi z budżetu starostwa. Wykonawcą tej inwestycji był Zakład Budowlano-Kamieniarski, Budowlano-Usługowy, Ryszard Łukawski z Kostomłotów k. Kielc.

Zobacz także: 
– Gwiazda “Gry o tron” w Zamku Krzyżtopór. Nakręcono zapowiedź gry! [wideo]

Końca dobiegł również remont muru ogrodzeniowego, znajdującego się przy bramie wjazdowej, a także remont gzymsu. Wartość prac wyniosła niemal 55 tys. zł. Kwotą 15 tys. zł zadanie wsparł Wojewódzki Konserwator Zabytków. Reszta pieniędzy pochodzi ze Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu.  Wykonawcą prac była Firma Usługowo-Handlowa DEKO-REX Stefan Tworek z Sokolnik.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.