Zdjęcie z mieleckich pokazów lotniczych zauważone na świecie

0

Zdjęcie Dariusza Delmanowicza zostało wybrane do dziesiątki „zdjęć dnia” przez redaktorów NBC News. Fotografia przedstawia „mijankę” grupy akrobacyjnej „Żelazny” i zostało wykonane 12 września podczas Podkarpackich Pokazów Lotniczych w Mielcu.

Darek Delmanowicz, fotoreporter Polskiej Agencji Prasowej, był wielokrotnie nominowany do finału Grand Press Photo, w którym zdobył pierwsze miejsce w kategorii „Sport” w 2014 roku. Był także laureatem wielu innych fotograficznych konkursów, publikował m.in. w Financial Times, Newsweek i Daily Telegraph.

Mielec - Delmanowicz

Fotografowanie pokazów lotniczych to przyjemność sama w sobie. Możliwość utrwalania w kadrze umiejętności pilotów Grupy Akrobacyjnej „Żelazny” jest swojego rodzaju wisienką na torcie. Podobnie było podczas pokazów w Mielcu, chociaż równie wybornie zaprezentowali się inni uczestnicy tamtejszego air show. Chcąc wykonać efektowne zdjęcia jeszcze bardziej efektowych i zapierających dech w piersiach podniebnych, zespołowych ewolucji należy być skoncentrowanym na fotografowanym obiekcie, obiektach. Wykonując ich tzw. panoramowanie, czyli ciągłe śledzenie obiektywem w trakcie lotu mam możliwość naciskania migawki w najdogodniejszych momentach. Oczywiście nie bez znaczenia dla ostatecznego efektu pozostają również kwestie techniczne używanego sprzętu: ogniskowa obiektywu, czas naświetlania, liczba zdjęć na sekundę –powiedziała nam Dariusz Delmanowicz.

Fotografię wraz z innymi wyróżnionymi można zobaczyć pod linkiem NBC News: http://www.nbcnews.com/news/photo/today-pictures-september-12-n426416 (pen)

Share.

Comments are closed.