Zimowe zawody w Sandomierzu [zdjęcia]

0

W pływaniu, jeździe na rowerze i w  bieganiu rywalizowali uczestnicy ogólnopolskich zawodów rozegranych w sobotę w Sandomierzu.

Na starcie XIII Triathlonu Zimowego stanęło 41 zawodników z naszego regionu, a także z  innych stron Polski. Rywalizację zaczęli od pływania na dystansie 500 metrów na pływalni Błękitna Fala. Kolejnym etapem rywalizacji była jazda na rowerze 10- kilometrową trasą rozpoczynającą się na stadionie miejskim, a biegnącą ulicami Koseły i  Kazimierza  Wielkiego, alejkami Parku “Piszczele”, ulicą Staromiejską oraz przez Podwale. Później triathloniści mieli do pokonania bieg o długości 3,5 kilometra.

Dla Iwony Wojtal był to czwarty zimowy triathlon. Tarnobrzeżanka zwykle startuje w zawodach razem z mężem. Tym razem był on kibicem.   

Lubimy sport. Uprawiamy go razem, stawiając czoło wyzwaniom, które przed sobą stawiamy. Pomagają w tym dzieci, które nam kibicują. Staramy się być w tym, co robimy coraz lepsi. Jednak sport i udział w zawodach to dla nas przede wszystkim  forma relaksu, odskocznia od pracy i codzienności – powiedziała pani Iwona.

W ramach zawodów rozgrywane były Mistrzostwa Polski Lekarzy w Triathlonie. Ich pomysłodawcą był Jacek Łabudzki – pediatra, ultramaratończyk, uhonorowany tytułem  Sandomierskiego Ambasadora Sportu. Sandomierzanin brał udział we wszystkich zimowych triathlonach. 

Wymyślił, to  musi się teraz  pocić  – śmiał się pomysłodawca zawodów.

Więcej o wydarzeniu w TN. 

Share.

Comments are closed.