reklama
Znakomici artyści na Festiwalu Filmów-Spotkań NieZwykłych Sandomierzu. Początek wydarzenia już jutro - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 16 sierpnia
reklama

Znakomici artyści na Festiwalu Filmów-Spotkań NieZwykłych Sandomierzu. Początek wydarzenia już jutro

0

W sobotę, 25 czerwca w Sandomierzu rozpocznie się 19. edycja Festiwalu Filmów-Spotkań NieZwykłych. Impreza potrwa do 3 lipca. Organizatorzy przygotowali wiele wyjątkowych wydarzeń kulturalnych. 

Wśród gości festiwalu znajdzie się wielu cenionych twórców, między innymi reżyserka Małgorzata Szumowska i aktorka Maja Ostaszewska. Z koncertami wystąpią: Magda Umer, niekwestionowana polska królowa poezji śpiewanej, zespół Voo Voo i wirtuoz skrzypiec Vadim Brodski. Będą spotkania z Andrzejem Sewerynem, Wojciechem Bonowiczem i Janiną Ochojską. Imprezie będzie towarzyszyła plenerowa wystawa Leszka Mądzika.

Katarzyna Kubacka- Seweryn, organizatorka festiwalu i prezes Fundacji Kultury i Sztuki Filmowej „Taki Jestem” zaznaczyła, że program tegorocznej edycji skierowany jest również do uchodźców z Ukrainy. Zaplanowane są projekcje filmów, które powstały w tym kraju lub o nim opowiadają. Związek z Ukrainą ma podkreślić obecność Vadima Brodskiego.  Jak co roku festiwalowi będą towarzyszyć warsztaty filmowe dla dzieci i młodzieży. Tradycyjnie odbędzie się czytanie najmłodszym w Domu Długosza. Po raz drugi uczestnicy festiwalu będą bić rekord Polski w śpiewaniu piosenki literackiej – razem z Magdą Umer wykonają „Jeszcze w zielone gramy” .

Nowością będzie  spacer z psami. – W związku z tym, że Maja Ostaszewska, Aktorka NieZwykła jest osobą, która ma szczególny stosunek do naszych braci mniejszych, postanowiliśmy w tym roku zwrócić uwagę na los zwierząt, które mieszkają w schroniskach – powiedziała Katarzyna Kubacka-Seweryn.

Ceremonia wręczenia Korony Sandomierskiej Małgorzacie Szumowskiej i Kamienia Optymizmu Mai Ostaszewskiej odbędzie się 2 lipca o godzinie 21 na dziedzińcu Zamku Królewskiego.

Biuro Festiwalowe działać będzie w Centrum Informacji Turystycznej (Rynek 20).

Szczegółowy program wydarzenia znajduje się na plakacie.

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.