Znalazła skatowanego psa

1

Mieszkanka gminy Baranów Sandomierski znalazła w rowie, w foliowym worku, ciężko rannego psa. Policjanci przewieźli czworonoga do weterynarza i ustalają sprawcę tego przestępstwa.

Kobieta zabrała czworonoga do domu. Pies był bardzo słaby i wystraszony. 52-latka powiadomiła policjantów o znalezieniu skatowanego psa. Przybyli na miejsce funkcjonariusze natychmiast przewieźli ranne zwierzę do weterynarza. Stan czworonoga jest poważny. Od kilku dni przebywa pod stałą opieką lekarza weterynarii.

Policjanci z Posterunku Policji w Baranowie Sandomierskim prowadzą czynności wyjaśniające, mające na celu ustalenie sprawcy tego przestępstwa.

Zgodnie z Ustawą z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt – osobie, która znęca się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem, grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Źródło policja

Share.

1 komentarz

  1. Szanowna redakcjo:) Czytam po raz kolejny ten artykuł i stwierdzam w nim pewne nieprawidłowości. Mianowicie: dziwi mnie fakt, że pani Rzecznik Policji w Tarnobrzegu pisze artykuł przpyisując tylko zasługi Policji. Z informacji jakie posiadam to pani ze Ślęzaków wykręciła numer 112, operator CPR przełączył jej rozmowę do Straży Miejskiej w Nowej Dębie. Strażnik Miejski rozpytał zgłaszającą na temat interwencji kórą zgłosza, ponieważ nie był to zakres działania Straży Miejskiej w Nowej Dębie to o zaistniałym zdarzeniu poinformowął tel. dyżurnego policji w Tarnobrzegu. Więc jakim cudem pani zadzwoniła na Policję i ich poinformowąła jak dodzwoniła się do Straży Miejskiej w Nowej Dębie. Co do skatowanego psa to mam nadzieję, że chłopaki go znajdą a Sędzia da mu działę z najwyższej półki, powinien w schronisku dla psów pracować charytatywnie minimum 2 lata to może nabrałby szacunku dla wspaniałych zwierzat – psów. pozdrawiam. Ps. Byłbym wdzięczny jakby ktoś sprawdził mój wpis u pani Rzecznik Policji w Tarnobrzegu i poprosił ją, ze zanim coś napisze to niech dokładnie się dowie, tym bardzie, że wszystko było nagrywane.