Zwycięstwo Siarki Tarnobrzeg na inaugurację rundy wiosennej [zdjęcia]

17:38, 07.03.2020 KR

Siarka Tarnobrzeg wygrała swój pierwszy mecz rundy wiosennej sezonu 2019/20. Przy Alei Niepodległości 2 podopieczni Grzegorza Opalińskiego pokonali Jutrzenkę Giebułtów 3:1.

Choć piłkarze Siarki wygrali spotkanie, w którym byli zdecydowanym faworytem, to jednak nie było to łatwe zwycięstwo. Kibice, zgromadzeni na stadionie w Tarnobrzegu, szczególnie w pierwszej połowie mogli być niezadowoleni z gry swoich ulubieńców. Mimo, iż pod bramką Kieliszka rzadko można było spotkać piłkarzy Jutrzenki, to w 33. minucie spotkania Maciej Balwender oddał, jak się okazało, udany strzał. Do przerwy piłkarze z Giebułtowa prowadzili 0:1.

W drugiej części spotkania podopieczni Grzegorza Opalińskiego weszli już na właściwe "tory". 5 minut po wznowieniu gry Kamil Kargulewicz trafił do bramki Tomasza Guguły. Następnie w 59. minucie pięknym, skutecznym strzałem z rzutu wolnego popisał się Mateusz Janeczko. 4 minuty później ten sam zawodnik wykorzystał kolejną sytuację pod bramką Jutrzenki i po raz drugi wpisał się na listę strzelców.  Tarnobrzeżanie tworzyli kolejne sytuacje, lecz wynik nie uległ zmianie; gospodarze zwyciężyli 3:1.

Kolejne spotkanie Siarka Tarnobrzeg rozegra 15 marca na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie Sokół Sieniawa, który dzisiaj przegrał z Wisłą Puławy 1:0.