reklama
Żywa szopka ze zwierzętami i lasowiackie akcenty. W Stalowej Woli odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 25 września
reklama

Żywa szopka ze zwierzętami i lasowiackie akcenty. W Stalowej Woli odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy

0
1 z 4

Żywa szopka bożonarodzeniowa, kolędowanie, rozstrzygnięcie konkursu na list do św. Mikołaja i ponad 50 wystawców, w tym reprezentanci Klastra Lasowiackiego. Tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy w Stalowej Woli przyciągnął mnóstwo mieszkańców miasta i okolic.

Na placu Piłsudskiego od godziny 12 odbył się dziś Jarmark Bożonarodzeniowy. Z tej okazji na placu pojawiły się dwie szopki bożonarodzeniowe. Wielką furorę wśród najmłodszych uczestników imprezy zrobiła żywa szopka z Kochan. Pojawiły się w niej osiołki, alpaki, kozy i owieczki, a także Święta Rodzina. Drugą szopką, w której znalazły się naturalnej wielkości figury mieszkańcy będą mogli cieszyć się przez całe święta.

Pomimo niesprzyjającej aury, na jarmarku swoje produkty prezentowało ponad 50 wystawców. Między nimi znaleźli się reprezentanci Klastra Lasowiackiego, rękodzielnicy i cała gama twórców naturalnych wyrobów. Stoiska pełne były przetworów, m.in.  z ryb, serów, olejów i miodów, a także ręcznie robionych ozdób, aniołów, bombek i stroików.

Zobacz także: 
– Tarnobrzeg. Jedyna okazja, by zobaczyć całą Kolekcję Dzikowską [zdjęcia]

W części oficjalnej imprezy, Harcerze z Lasowiackiego Hufca ZHP przekazali na ręce prezydenta Stalowej Woli Lucjusza Nadbereżnego Betlejemskie Światło Pokoju. Rozstrzygnięty został też konkurs na list do św. Mikołaja, a zwyciężczyni – Emilka ze Stalowej Woli wraz z prezydentem uruchomiła światełka na miejskiej choince oraz świąteczne dekoracje. Z mieszkańcami kolędowała Orkiestra Dęta z Miejskiego Domu Kultury, Studium Wokalne „Prymka” oraz zespoły artystyczne RDK Sokół. Fot. Liliana Nawrocka

 

Zobacz galerię – 30 zdjęć

1 z 4

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.