Chcieli obrobić automat z pieniędzmi

0

Policjanci zatrzymali 31-letniego mężczyznę i jego 30-letnią wspólniczkę podczas włamania do automatu z pieniędzmi, który znajdował się w samochodowej myjni. 

Do zdarzenia doszło w piątek w Stalowej Woli na ulicy Przemysłowej, tuż po godz. 1 w nocy. Pracujący w pobliżu samochodowej myjni pracownik firmy ochraniającej zauważył mężczyznę, który podejrzanie się zachowywał i manipulował przy automacie z pieniędzmi. Widząc to, pracownik ochrony powiadomił stalowowolskich policjantów, którzy natychmiast udali się w ten rejon i zatrzymali mężczyznę.

Po wylegitymowaniu okazało się, że był to 31-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego. Chwilę później funkcjonariusze zatrzymali 30-letnią kobietę, również z powiatu przemyskiego, która była wspólniczką zatrzymanego 31-latka. Oboje trafili do policyjnego aresztu. Byli trzeźwi.

Jak ustalili pracujący nad tą sprawą policjanci, włamanie w Stalowej Woli nie było jedynym występkiem zatrzymanej pary. Śledczy ustalili, że 31-latek i jego 30-letnia wspólniczka usiłowali włamać się do automatu w samochodowej myjni w Przeworsku, a w powiecie łańcuckim i w Leżajsku włamali się do automatów z pieniędzmi kradnąc z nich pieniądze w kwocie blisko 150 złotych.

Policjanci przedstawili zatrzymanym cztery zarzuty. Mężczyzna usłyszał dodatkowo zarzut prowadzenia samochodu pomimo obowiązującego zakazu. 31-latek i 30-letnia kobieta przyznali się do zarzucanych czynów i złożyli wyjaśnienia. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli.

Źródło: Policja Stalowa Wola

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.