2
23:03, 26.04.2024
KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg po raz czwarty w historii wygrał Ligę Mistrzyń! W piątkowy wieczór, 26 kwietnia, nasz zespół pokonał francyską ekipę ASRTT Etival Tennis de Table.
09:06, 03.03.2024
Drużyna KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg po emocjonującym meczu wygrała rewanżowe starcie z rywalkami z LINZ AG Froschberg i po raz kolejny wywalczyły awans do finału Ligii Mistrzyń.
11:35, 01.03.2024
W piątek, 1 marca, w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w Nowej Dębie odbył się Bieg Tropem Wilczym. Udział w nim wzięli polscy i amerykańscy żołnierze, stacjonujący w miejscowym garnizonie, a także uczniowie szkół z terenu gminy.
2
09:56, 25.02.2024
W Tarnobrzegu  już po raz dwunasty zorganizowano Rekreacyjny Bieg Zimowy wokół Jeziora Tarnobrzeskiego. Towarzyszył mu Yeti Run - charytatywny zimowy bieg w szortach dla „Domu Aniołków”.
09:16, 23.02.2024
W Sandomierzu pojawiło się kolejne miejsce, w którym można poprawić kondycję, popracować nad sylwetką i po prostu się zrelaksować. W czwartek, 22 lutego, Klub Xtreme Fitness Gyms został oficjalnie otwarty.
2
13:12, 31.12.2023
Wielu sandomierzan postanowiło spędzić pierwszą część ostatniego dnia roku na lodowisku. Tafla przy ulicy gen. Antoniego Żółkiewskiego – „Lina”, oddana do użytku tuż przed świętami, cieszy się dużym powodzeniem.
1
16:22, 30.12.2023
Po raz 42. w Szydłowie odbyły się Międzynarodowe Sylwestrowe Biegi Uliczne. To najstarsza tego rodzaju impreza w Polsce. Każdego roku gromadzi tłumy miłośników biegania.
1
18:05, 14.11.2023
W niedzielę, 12 listopada, na Jeziorze Tarnobrzeskim odbywały się zawody wędkarskie.
06:51, 07.11.2023
W Staszowie odbył się IV Nocny Maraton Pływacki dla uczczenia 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizatorem wydarzenia było Staszowskie Towarzystwo Amatorów Rekreacji i Sportu „Ruch – Sprawność – Zdrowie” oraz Powiatowe Centrum Sportowe w Staszowie.
17:33, 12.10.2023
Wielki sukces uczniów z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sichowie Dużym w gminie Rytwiany. Na Mistrzostwa Polski Szkół Rolniczych w Przeciąganiu Liny zdobyli pięć medali, w tym aż trzy złote.
1
17:08, 11.10.2023
Dziennikarze Tygodnika Nadwiślańskiego Kamil Robuta i Rafał Nieckarz stanęli na podium 4. Mistrzostwach Polski Dziennikarzy w Tenisie Stołowym, które 10 i 11 października rozgrywane były w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu.
16:46, 08.10.2023
7 października odbyła się II edycja Biegu Golejowskim Szlakiem. Towarzyszył mu marsz nordic walking.
08:54, 02.10.2023
Energetyczny Półmaraton odbył się w miniony weekend w miejscowości Tursko Małe w gminie Połaniec. Trasa biegu poprowadzona została przez lasy turskie, gdzie w czasie II wojny światowej jedną ze swoich kwater miał legendarny oddział "Jędrusiów".
1
07:57, 24.08.2023
Już w piątek, 25 sierpnia, na osiedlu Zakrzów w Tarnobrzegu odbędzie się piknik rekreacyjno - sportowy. Będą biegi, poczęstunek, konkursy i potańcówka. Patronat medialny sprawuje "Tygodnik Nadwiślański".
10:45, 13.08.2023
W sobotę, 12 sierpnia, na Jeziorze Tarnobrzeskim rozegrano regaty żeglarskie kończące cykl "Forbet Cup 2023". Po zmaganiach na wodzie, dla uczestników regat, a także innych miłośników piosenki żeglarskiej, zagrał zespół Old Marinners.