.

Szczodraki dla Piotra i Karola podczas Orszaku Trzech Króli

0

Po raz kolejny przy okazji Święta Trzech Króli portal dolinasmaku.eu przygotowuje szczodraki. Pieniądze ze sprzedaży bułeczek szczęścia w całości będą przeznaczone na rehabilitację Piotra i Karola.

Piotr i Karol uwielbiają piłkę nożną. Karol marzy, by kiedyś stanąć u boku Roberta Lewandowskiego lub Cristiano Ronaldo. Piotr choć trudno mu wyartykułować jego najskrytsze marzenie – to jedno jest pewne na meczu czuje się jak ryba w wodzie. Czy chłopcy mają szansę na spełnienie swoich pragnień? Możemy im w tym pomóc!

Piotr ma 15 lat. Urodził się z porażeniem mózgowym czterokończynowym i epilepsją. Uczęszcza do Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego w Tarnobrzegu. Jego młodszy brat Karol ma 11 lat. Urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową i wodogłowiem. Chodzi do 4 klasy Szkoły Podstawowej nr 9 w Tarnobrzegu.

Piotr nie mówi. Jego oczy i uśmiech są zwierciadłem tego co czuje, co przeżywa. – Jest bardzo dzielny, ma łagodne usposobienie i zawsze się uśmiecha – mówi jego mama Małgorzata Rzepecka.

Karol zaś chodzi do klasy integracyjnej, jego mocną stroną są przedmioty ścisłe, lubi matematyczne łamigłówki i zadania z treścią.

Chłopcy mają wspólne pasje, uwielbiają mecze. Oglądają je w telewizji, ale też razem z tatą chodzą na rozgrywki tarnobrzeskiej Siarki.

Piotr i Karol to fantastyczni chłopcy, choć los nie był dla nich łaskawy, razem z rodzicami nie poddają się i czerpią radość z każdego dnia.

Obaj wymagają stałego leczenia i rehabilitacji. W połowie stycznia powinni pojechać na turnus rehabilitacyjny. Czy pojadą? Czy w tym roku rodzice znajdą kolejne pieniądze na leczenie swoich synów? Odpowiedź zależy od szczodrości Waszych serc.

W najbliższy piątek 6 stycznia w Święto Trzech Króli tradycyjnie podzielimy się szczodrakami, a Wy mamy nadzieję będziecie hojni dla Piotra i Karola. Razem z przyjaciółmi dolinysmaku.eu przy wsparciu organizacyjnym Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej będziemy przygotowywać drożdżowe bułeczki – tzw. szczodraki.

Szczodroki to bułeczki szczęścia – zgodnie z dawną tradycją 6 stycznia wypiekano takie bułeczki i dzielono się nimi z sąsiadami, znajomymi składając przy tym życzenia noworoczne.

Pieniądze ze sprzedaży szczodraków w całości przeznaczymy na leczenie Piotra i Karola.

W minionym roku upiekliśmy ponad 700 szczodraków, a zebraliśmy niewiele ponad 1700 zł. W tym roku będziemy chcieli pobić nasz rekord. Naszym wyzwaniem jest 1000 szczodraków i mamy nadzieję, że dzięki Waszemu wsparciu zbierzemy o wiele więcej funduszy na leczenie chłopców.

Jak powiedział papież Franciszek – „Otwórz się i marz. Marz, że świat może być z tobą inny. Marz, że jeśli dasz z siebie to, co najlepsze, przyczynisz się, by ten świat był inny”. Mamy szansę choć w części spełnić marzenia chłopców i dać im szansę na kolejny etap leczenia, a może i spełnienie piłkarskich pragnień.

Osoby, które chciałyby wesprzeć rehabilitację Piotrusia i Karolka zapraszamy 6 stycznia na pl. B. Głowackiego na stoisko dolinysmaku.eu. Organizatorem zbiórki pieniężnej jest parafia św. Barbary w Tarnobrzegu.

Zachęcamy także to przekazania 1% na leczenie chłopców lub przekazanie darowizn na konto fundacji, pod opieką której jest Piotr i Karol. Szczegóły na załączonych plakatach.

INFORMACJA DODATKOWA – ORSZAK TRZECH KRÓLI

W tym roku w Tarnobrzegu organizowany jest po raz kolejny Orszak Trzech Króli. Wyruszy on z trzech parafii po Mszach Świętych: MBNP na Serbinowie – 9:30, do której dołączy Parafia Miłosierdzia Bożego na Dzikowie – 10:00, Chrystusa Króla – 10:30 i św. Barbary – 9:30.

Około godz. 11.00 orszaki spotkają się na tarnobrzeskim rynku. W programie zaplanowano krótką inscenizację jasełkową, odbędzie się także zawierzenie rodzin Matce Boskiej Dzikowskiej. Orszak zwieńczy wspólne kolędowanie z zespołem „Wyshywanka: z Tarnopola.

Na pl. Bartosza Głowackiego od godz. 11.30 będą sprzedawane „Szczodroki”, a fundusze będą w całości przeznaczone na rehabilitacje Piotra i Karola.

W przygotowanie orszaku włączają się parafie, szkoły katolickie i organizacje oraz stowarzyszenia z naszego dekanatu.

Jednym z inicjatorów orszaku jest Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął biskup Krzysztof Nitkiewicz.

KONTAKT

– w sprawie orszaku Trzech Króli:

ks. Michał Majecki – 662 053 978

– w sprawie szczodraków

Monika Zając – 513 011 251

Małgorzata Rokoszewska – 608 518 374

Bogdan Myśliwiec – 600 264 703

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.