Zamknij

Tarnobrzeg

Najnowsze wiadomości: Tarnobrzeg i powiat tarnobrzeski - gminy Grębów, Gorzyce, Nowa Dęba, Baranów Sandomierski. Zapowiedzi i relacje z wydarzeń z Tarnobrzega i okolic. Wideo i zdjęcia z Tarnobrzega i okolic. Nasz temat? Napisz do nas: [email protected]

Uczniowie dwóch klas technikum z Zespołu Szkół nr 2 w Nowej Dębie bawili się na balu studniówkowym. Był tradycyjny polonez, życzenia i szampańska zabawa do białego rana.
Uczniowie klas V Technikum z Zespołu Szkół nr 2 im. Bartosza Głowackiego, czyli popularnego "Rolnika" bawili się na balu studniówkowym w Rezydencji Leśnej w Piasecznie.
Powstał kolejny społeczny wariant przebiegu nowej drogi krajowej numer 9. Jak mówi jego autor, tarnobrzeżanin Michał Litwin, ma on pogodzić interesy Tarnobrzega i ościennych gmin, których mieszkańcy zapowiadają, że będą protestować przeciwko realizacji wariantu T2 wskazanego, jako optymalny przez władze tego miasta.
Ostrzeżenie pierwszego stopnia dla miejscowości Tarnobrzeg i dla okolic
W Tarnobrzeskim Domu Kultury odbył się w sobotę konkurs "Śpiewamy Kolędy i Pastorałki". Do tegorocznej edycji tego renomowanego konkursu zgłosiło się blisko stu wykonawców.
W kolejnym sprawdzianie przed startem rundy wiosennej, tarnobrzeska Siarka pokonała na własnym boisku Stal Łańcut 2:0. Trenerzy mieli okazję przyjrzeć się trzem nowym twarzom, a o losach meczu przesądziły trafienia z obu połowów spotkania.
30 stycznia na studniówce bawili się maturzyści z Zespołu Szkół im. por. Józefa Sarny w Gorzycach.
Po 11 latach nieprzerwanego pełnienia funkcji miejskiego "ministra finansów" Urszula Rzeszut oficjalnie przestała być Skarbnikiem Miasta. Na styczniowej sesji Rady Miasta radni i prezydenci Tarnobrzega oficjalnie podziękowali jej za lata piastowania tego stanowiska.
Po dyskusji radni Rady Miasta Tarnobrzega zgodzili się na sprzedaż nieruchomości przy ul. Dekutowskiego, z budynkiem po dawnym Gimnazjum nr 3. Wnioskował o to prezydent Tarnobrzega Łukasz Nowak.
Rada Miasta Tarnobrzega przyjęła propozycję władz miasta i podniosła stawkę jaką płacić będą mieszkańcy za odbiór odpadów komunalnych. Nowe stawki zaczną obowiązywać od marca.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć dzieci, które w ostatnich tygodniach urodziły się w szpitalach w Tarnobrzegu i Sandomierzu.
W Tarnobrzeskim Domu Kultury odbędzie się wyjątkowe spotkanie poświęcone pamięci ofiar Holokaustu i losom jednej z nich – młodej rzeszowianki, której życie splata się z historią Oskara Schindlera.
Tarnobrzeski Dom Kultury zaprasza najmłodszych czytelników i ich rodziców na wydarzenie, które pozwoli odświeżyć domowe biblioteczki bez wydawania ani złotówki. Już 25 lutego o godz. 11.00 w TDK odbędzie się zimowa wymiana książek dla dzieci i młodzieży.
Rozmowa z Norbertem Mastalerzem, dyrektorem tarnobrzeskiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.
Skomentuj A nie mówiłem? - Rozmowa z dr. Marcinem Jurzystą
mat. zewnętrzny
Rozmowa z dr. Marcinem Jurzystą, politologiem, wykładowcą akademickim i prezesem Inicjatywy Społecznej „Dziś dla Jutra”.

OSTATNIE KOMENTARZE