Trzech kierowców straciło prawo jazdy

1

Tylko wczoraj stalowowolscy policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania trzem osobom. Powodem było przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Na ulicy Energetyków tuż po godz. 5 rano, policjanci ruchu drogowego ze stalowowolskiej komendy, zauważyli jadącą z dużą prędkością toyotę. Pomiar prędkości w terenie zabudowanym wykazał 101 km/h. Kierujący, 29-letni mężczyzna, stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

Nieprzestrzeganie przepisów dotyczących ograniczenia prędkości w terenie zabudowanym, było również skutkiem utraty uprawnień przez innego kierującego. Po godz.11 funkcjonariusze zatrzymali do kontroli fiata, którym kierował 31-latek. Mężczyzna jadąc ulicą Energetyków poruszał się z prędkością 105 km/h.

Po godz. 16 na alejach Jana Pawła II, 42-letnia mieszkanka Gliwic, jadąca oplem, przekroczyła dozwoloną prędkość o 56 km/h. Kobiecie zatrzymane zostało prawo jazdy.

Pamiętajmy! Kierującym, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, prawo jazdy zostanie odebrane bezpośrednio przez kontrolującego ich policjanta. Następnie zostanie ono przesłane do właściwego starosty, który wydając decyzję administracyjną, formalnie zatrzyma ten dokument – za pierwszym razem na 3 miesiące.

Źródło: Policja

Podziel się:

1 komentarz